Facebook Google+ Twitter

Tegoroczne Mediatory przyznane!

4 grudnia w krakowskim Auditorium Maximum odbyła się uroczysta gala wręczenia Mediatorów. Główną nagrodę otrzymał Wojciech Mann.

Krzysztof Skórzyński cieszy się z nagrody / Fot. O. Sarzyńska4 grudnia w krakowskim Auditorium Maximum odbyła się uroczysta gala wręczenia Mediatorów. Pełni napięcia i podekscytowani dowiedzieliśmy się, komu tym razem studenci dziennikarstwa
zdecydowali się przyznać laury w dziewięciu kategoriach. Główną nagrodę otrzymał Wojciech Mann.

W kategorii "Torpeda" zwyciężył Krzysztof Skórzyński, dziennikarz Faktów TVN, za materiały, które powstały po katastrofie smoleńskiej.

Laureatem w kategorii "Promotor" zostały portal tvn24.pl i onet.pl za inicjatywę Akcja Krótka Piłka - zapytaj kandydata.

"Nawigatorem" został Piotr Zaremba, dziennikarz Rzeczpospolitej i Tygodnika Powszechnego, za pokazywanie polityki od podszewki, skrupulatną analizę decyzji władzy i precyzyjne wyjaśniania niuansów, które wpływają na obraz naszej sceny politycznej.

W kategorii "Protektor" nagrodę otrzymał Tomasz Patora, dziennikarz Uwaga TVN, za nagłośnienie sprawy seksuologa, który molestował pacjentki.

Zwycięzcami w kategorii "Inicjator" zostali Anita Werner i Paweł Siennicki z "Polska The Times" za cykl wywiadów Dwa ognie.

Tomasz Patora opowiada o tym, jak dowiedzia się o sprawie molestowania pacjentek / Fot. O.SarzyńskaZa 'Reformatora" większość studentów uznała Janusza Weissa, dziennikarza Radia Zet, za program Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie.

Autor głośnego dokumentu pt. Władcy marionetek - Tomasz Sekielski został laureatem w kategorii "Prowokator".

Mianem "Akumulatora" może poszczycić się Martyna Wojciechowska. Nagrodę otrzymała za program Kobieta na krańcu świata.


Wojciech Mann jest zawsze obecny w sercach swoich fanów / Fot. O. SarzyńskaTegoroczni laureaci Mediatorów / Fot. O. SarzyńskaI wreszcie "Autorytet" – w najważniejszej kategorii tytuł przyznano Wojciechowi Mannowi. Niestety, z przyczyn zdrowotnych nie mógł pojawić się na gali osobiście. Zgromadzonym musiała wystarczyć wideo rozmowa z laureatem. Trzeba przyznać, że nawet w chorobie Wojciech Mann tryska charakterystycznym dla siebie humorem, którym rozbawił publiczność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Miszcz
  • Miszcz
  • 06.12.2010 00:53

Podmarszałku,
po pierwsze: to, że studenci UJ wyszli z inicjatywą nie oznacza, że tylko oni głosują (taką możliwość mają studenci z 12 uczelni publicznych),
po drugie: zdecydowanie lepiej przyjrzeć się nominacjom niż nazwiskom laureatów, żeby mieć obraz tego, jak myślą 'zainteresowani' studenci. Prawdą jest, że wielu głosujących (zwłaszcza z I, czy II roku, którzy często nie są jeszcze tak na bieżąco) wybiera na ślepo. I stąd mamy tu wojciechowską czy sekielskiego, którym ta nagroda się nie należała. Po prostu znane nazwiska, ot cała tajemnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na dziennikarzy głosowali studenci dziennikarstrwa z całej Polski. Studenci UJ wyszli z inicjatywą plebiscytu Mediatory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Podmarszałek
  • Podmarszałek
  • 05.12.2010 17:28

Jeżeli tylu nagrodzono z TVN to znaczy, że na UJ dziennikarstwo studiują hipokryci, karierowicze i propagandziści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.