Facebook Google+ Twitter

Teheran niezadowolony z zachowania Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 10:43

Moskiewski dziennik "Kommiersant" pisze, że irańskie władze zarzuciły Rosji niewypełnianie kontraktu na dostawy systemów rakietowych S-300.

Gazeta pisze, że wczoraj szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych podkreślił, że Teheran jest bardzo niezadowolony z takiego zachowania rosyjskich przyjaciół.

"Kommiersant" pisze, że w Rosji opóźnienia w realizacji kontraktu na dostawy do Iranu systemu S-300 tłumaczone są przyczynami technicznymi. Jednak nieoficjalnie przedstawiciele władz przyznają, że jest to spowodowane względami politycznymi.

W administracji prezydenta Rosji co raz częściej mówi się o gotowości poparcia sankcji wobec Iranu . Gazeta pisze, że Stany Zjednoczone lobbują wzmacnianie nacisku na Teheran , gdyż są niezadowolone z tego, że irańskie władze nie wyrażają zgody na wysłanie swoich zapasów uranu poza granice kraju.

Dzięki temu proces ich wzbogacania mógłby być lepiej nadzorowany. ''Kommiersant'' zwraca uwagę, że Rosja jeszcze dwa lata temu zawarła kontrakt z Iranem o wartości miliarda dolarów na dostawy systemów przeciwlotniczych i przeciwbalistycznych S-300. Wcześniej Teheran nie pozwalał sobie na takie ostre wypowiedzi pod adresem Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.