Facebook Google+ Twitter

Tej zimy mróz przyczynił się do śmierci ponad 50 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-20 17:09

Dzisiaj z zimna zmarło w Polsce 14 osób - poinformowała Komenda Główna Policji. Poprzedniej nocy z powodu wyziębienia zmarło 15 osób . Według danych, którymi dysponują policjanci, tej zimy niskie temperatury przyczyniły się do śmierci ponad 50 osób.

Policja apeluje do wszystkich, którzy zobaczą osobę leżącą na przykład w parku czy na przystanku, by jak najszybciej zgłaszały takie sytuacje policji. Takie powiadomienie może komuś uratować życie.

Najczęściej śmierć w wyniku wychłodzenia ponoszą osoby bezdomne lub nadużywające alkoholu. Dlatego od kilku dni wszyscy policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Policja apeluje do wszystkich, którzy zobaczą osobę leżącą np. w parku czy na przystanku, by jak najszybciej zgłaszały to policji. Takie powiadomienie może komuś uratować życie.

Na Mazowszu pod numerem 987 działa bezpłatna, czynna całą dobę infolinię dla osób bezdomnych. Andrzej Ryszka, szef wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego, zapewnia, że nikt nie zostanie bez pomocy. Na Mazowszu działa 70 schronisk i noclegowni oraz 26 jadłodajni, które wydają gorące posiłki. W noclegowniach bezdomni mogą nie tylko schronić się przed mrozem, ale też otrzymać ciepłą i czystą odzież oraz skorzystać z pomocy lekarza i psychologa.

Uwaga na piecyki i pożary


W związku z mrozami Przemysław Guła, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zasadach bezpieczeństwa w związku z korzystaniem z piecyków elektrycznych i gazowych. Jak co roku zimą zwiększa się liczba pożarów wywołanych nieodpowiednią eksploatacją grzejników elektrycznych. Problemem są także zatrucia czadem z powodu niesprawności piecyków gazowych. Stąd apel o sprawdzanie stanu technicznego grzejników, a także drożności dróg wentylacyjnych w mieszkaniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.