Facebook Google+ Twitter

Teksas. Samolot uderzył w budynek w Austin

Mały samolot pasażerski Piper Cherokee PA-28 rozbił się o Northwest Austin Building w stolicy stanu Teksas, Austin. Nie wiadomo czy był to akt terroru. Dwie osoby wymagały hospitalizacji, a jedna obecnie uważana jest za zaginioną.

http://www.youtube.com/watch?v=VK3olmY5B7c / Fot. fot. screenZdaniem FAA (Federalnego Biura ds. lotnictwa cywilnego) może chodzić o przypadek "krajowego terroryzmu". Jak podała telewizja Fox News, Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) podejrzewa, że chodzi o zamierzony atak na biuro władz federalnych oraz urzędu imigracyjnego w Austin, który znajduje się niedaleko od zaatakowanego budynku. Ustalono, że pilotujący maszynę Joseph Andrew Stack wcześniej podpalił swój dom, by następnie ukraść samolot z lotniska w północnej części stolicy Teksasu, którym celowo roztrzaskał się o budynek w Austin.

Incydent miał miejsce około godz. 10 rano czasu miejscowego. Uderzenie samolotu wywołało widoczny z daleka pożar na kilku piętrach biurowca. Policja poinformowała, że cały gmach ewakuowano. Przed lotem samolot zatankował ok. 150 litrów paliwa, co tłumaczy dużą skalę zniszczeń. Według Fox News, sprawca wystartował z jednego z położonych w okolicy Austin małych lotnisk dla prywatnych samolotów, które nie mają nawet stałej obsługi.


http://us.cnn.com/2010/US/02/18/texas.plane.crash/index.html?hpt=T1 / Fot. fot. screenNa miejsce natychmiast przybyli strażacy, którzy zajęli się gaszeniem pożaru. Świadkowie mówią, że widzieli ludzi w oknach budynku, którzy wołali o pomoc. Amerykańskie siły lotnicze zaraz po katastrofie, wysłały na miejsce dwa myśliwce F-16. Policja prowadzi śledztwo i do czasu oficjalnych ustaleń nie informuje o dalszych szczegółach. Początkowo informowano, że nie podejrzewa się przestępstwo ani o przypadek terroryzmu, lecz obecnie władze jednak mówią o możliwości "terroryzmu krajowego". "To jest odosobniony przypadek, nie ma powodu do niepokoju" - powiedział mediom szef policji Austin Art Acevedo.

Źródło:
CNN.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.