Facebook Google+ Twitter

Tekturowa fura od Lexusa

Na Grand Design Live Show w Birmingham pokazano Lexusa IS 300h w skali 1:1 z… papieru! Tona tektury, a dokładnie 1700 arkuszy posłużyło aby stworzyć to zdumiewające dzieło.

Pięciu specjalistów w projektowaniu i tworzeniu prototypów i modeli architektonicznych, trzy miesiące pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tyle osób i czasu potrzebne było aby stworzyć papierowe dzieło.

 / Fot. LexusLexus a la origami został wykonany przez LaserCut Works i Scales and Models. Twórcy zadbali o każdy detal, ale i o to, żeby móc wybrać się autem na przejażdżkę. Mamy w pełni wyposażone wnętrze, toczące się koła z elektrycznym napędem, funkcjonalne drzwi, reflektory. Jedyny stalowo-aluminiowy element, to rama na której został zamontowany elektryczny silnik. Cyfrowe wykroje zostały stworzone w oparciu o trójwymiarowy projekt CAD - kształty z tektury falistej o grubości 10mm wycinał laserowy ploter. Uzyskane części były następnie składane z wykorzystaniem ekologicznego kleju – oczywiście ręcznie.

Twórcy mówią, że to architektoniczne dzieło ma być hołdem dla japońskich mistrzów rzemiosła, pracujących w fabrykach Lexusa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.