Facebook Google+ Twitter

Teledysk do "Trumian Show" już dostępny! [Wideo]

Zobacz teledysk do piosenki "Trumian Show" - pierwszego klipu promującego album "Królestwo" Huntera.

 / Fot. Robert Rojewski <metallica33 (at) op (dot) pl>/CC BY-SA 2.522 listopada w warszawskiej Stodole miała miejsce premiera pierwszego teledysku do nowej płyty Huntera. Trumian Show - singiel pochodzący z Królestwa znaliśmy już wcześniej. Zespół umieścił go jeszcze przed premierą płyty na swojej stronie oraz w serwisie YouTube.

Pod sceną zebrały się tłumy. Gdy zabrzmiały pierwsze tony singla - schowany gdzieś Michał Jelonek swoim głosem "mrocznego pana od WF-u" zapowiedział teledysk do Trumiana. Mieliśmy go zobaczyć jako pierwsi. To był zaszczyt. Dreszcze miał chyba każdy. I choć koncert się jeszcze nie zaczął, śpiewaliśmy wszyscy. Trumian Show jest metaforą wiecznej wojny i końca świata. Jesteśmy marionetkami i słuchając tych, którzy mają władzę, dążymy do zatracenia.

Miejscem akcji jest scena teatralna - w końcu życie to teatr. Charakteryzacja Draka jest niesamowita - wygląda na co najmniej 60 lat starszego. W teledysku oprócz zespołu biorą udział również aktorzy. Klip ukazuje, jak walczymy od zarania dziejów, aż po ich kraniec. Mamy więc ludzi pierwotnych, rycerzy średniowiecznych i współczesne wojsko. Wszyscy walczą ze sobą i giną. Towarzyszy temu chór aniołów. Ciekawie przedstawieni są tu Królowie Świata, którzy odpowiadają za losy wojny. Okrutnymi władcami są bowiem małe dzieci, bawiące się żołnierzykami i innymi zabawkami imitującymi sprzęt wojenny.

Całość robi piorunujące wrażenie. Klip jest przesączony mrokiem i klimatem. Tak jak i sam utwór bawi się metaforą życia i śmierci. Dodatkowymi atrakcjami są efekty pirotechniczne. Teledysk warto obejrzeć i zastanowić się, czy dążymy do zbawienia, czy do samounicestwienia.

Zobacz teledysk:

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawa interpretacja :) i dobry tekst, też byłam na tym koncercie, było super! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.