Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5583 miejsce

Teledysk "My Słowianie" promuje satanizm, a Donatan to drugi... Hitler?

Według felietonisty jednego z katolickich portali teledysk do utworu "My Słowianie" promuje satanizm, a sam Donatan porównywany jest do... Adolfa Hitlera. W opublikowanym tekście oberwało się także Luxurii. Co na to sami zainteresowani?

Kadr z teledysku Teledysk „My Słowianie” Donatana i Cleo od momentu jego publikacji w sieci obejrzało ponad 26 milionów widzów, dzięki czemu wkrótce pojawi się na zachodnich rynkach w wersji anglojęzycznej.

Nie wszystkim jednak spodobał się sukces teledysku i samego utworu. Klip do piosenki „My Słowianie” nie przypadł do gustu felietoniście prawicowego portalu Polonia Christiana, Eugeniuszowi Kosińskiemu, który nie szczędzi mocnych słów pod adresem Donatana, jak i znanej wszystkim z wcześniejszych produkcji artysty - Luxurii.

Według autora tekstu "Donatan i Luxuria. Pogaństwo i satanizm dla tłumów", "My Słowianie" to zupełnie niewpadająca w ucho linia melodyczna, drażniący wokal Cleo i... jeszcze więcej seksu. Na dodatek, niestety, piękny polski strój ludowy został tak zbrukany! (...) W kraju biednie, a Donatan występuje w drogich teledyskach opiewających wieś - ale nie tą sympatyczną, którą pamiętam z dzieciństwa. Na jego "polskiej" wsi stoi ferrari, kręcą się wyuzdane dziewczyny i zaciągają po ludowemu o tym, że nic im się nie chce, albo że są ładniejsze od rywalek z innych części świata".

Kosiński porównuje także Donatana do Adolfa Hitlera. "Przypomina mi się impreza ze słoniami, rycerzami i nagimi kobietami jaką wspomniany już Adolf H. swego czasu zafundował Niemcom".

Tekst Eugeniusza Kosińskiego postanowili skomentować sami zainteresowani na swoich oficjalnych fanpage'ach na portalu Facebook.

Oto co na całą sprawę odpowiedział Donatan: "Podwójna liczba szatana - w teledysku Donatana! Słuchajcie skoro media i środowisko wybitnie religijne już okrzyknęło mnie złem a teledysk najwyższą formą perwersji i wyuzdania nie pozostaje mi nic innego jak... zrobić teledysk, który będzie naprawdę ostry, podnoszący ciśnienie i pokazujący części ciała, których nigdy nie widzieli w akcji. Jako rzekłem tak uczynię".

Luxuria skomentowała felieton w podobnym tonie, nazywając cały tekst "komicznym".

Zobacz teledysk "My Słowianie"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Piotrze, w taki sposób to można by było spłycać i wysnuwać dość niebezpieczne wnioski, również odnosząc się do działań psychopatów, morderców, stręczycieli itd, itp.

Pan Kosiński w zakresie, o którym Pan wspomniał, nie zrobił nic dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Panie Piotrze Burczak...nawet przeprosiłem się z Hip Hopem :) Bo po tej przedostatniej prezentacji hip hopu polskiego ( w moich artykułach ) w Filmland Polen.de to nie bardzo mi się podobał. A dziewczęta - Słowianki są naprawdę cudowne! Alleluja! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jednak Pan Kosiński swoim tekstem zrobił także coś pożytecznego. Dzięki autorowi przypomniał Pan sobie czasy młodości (jak widać były piękne) i poznał utwór, a w szczególności teledysk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teledysk przypomina mi Jagusię z "Krzyżaków" H.Sienkiewicza :) Przypomina mi także moją Młodość... kiedy Dziewczęta były jeszcze piękne i jarne, a nie tylko kryły się za Czarną spódnicą kaznodziei. - To były czasy! Również muzycznie i piosenkarsko ten teledysk jest znakomity!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W promocjach zawsze taniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby pan Eugeniusz Kosiński miał jakieś kompleksy? Na początku teledysku jest wyraźne ostrzeżenie, że nie każdy powinien go oglądać. Najwyraźniej pan Kosiński nie powinien :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.