Facebook Google+ Twitter

Teledysk "Tyle nadziei, tyle młodości" promuje film "Powstanie Warszawskie" Jana Komasy

9 maja na ekrany polskich kin wejdzie film "Powstanie Warszawskie" w reżyserii Jana Komasy. W teledysku promującym produkcję wystąpili autentyczni uczestnicy wydarzeń z sierpnia 1944 r.

Film Jana Komasy jest kolorową rekonstrukcją autentycznych kronik filmowych pochodzących z 1944 roku. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało powstanie z perspektywy dwóch braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych. Wykonując rozkazy Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej, byli naocznymi świadkami walk. Z czasem coraz bardziej angażując się w przebieg wydarzeń, rejestrowali obrazy wojny. Dotarło do nich jak ogromne znaczenie mogą mieć ich materiały. Bracia zdecydowali się zrobić wszystko, by ich nie utracić.

"Po obejrzeniu zremasterowanych materiałów nie mogłem uwierzyć jak wielki mają one ładunek emocjonalny. Wyobraziłem sobie, że jedynym dopełnieniem mogą być tylko proste, ponadczasowe portrety kombatantów, ze współczesną Warszawą w tle" - czytamy wypowiedź Bartosza Kowalskiego w artykule na stronie tvn24. Reżyser teledysku podkreśla, że poznanie powstańców było dla niego ogromnym przeżyciem.

Film ma swoją premierę 9 maja, jednak już dostępny jest klip promujący. W teledysku można usłyszeć piosenkę pt "Tyle nadziei, tyle miłości" w wykonaniu Adama Nowaka i Sylwii Wiśniewskiej. Warto wspomnieć, że kompozytorem muzyki do utworu jest syn powstańca, Karim Martusewicz. W klipie połączono archiwalne ujęcia z filmu z czarno-białymi zdjęciami współczesnej Warszawy. Oprócz autentycznych kadrów można obejrzeć również bohaterów powstania. Wśród nich są m.in: Jadwiga Śliwczyńska, Barbara Gancarczyk, Stanisław Dąbrowski, Franciszek Ukleja, Janusz Gołuchawski i Edward Matecki.

Na oficjalnej stronie filmu na facebooku pojawiła się informacja, że 1 proc. z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazany uczestnikom powstania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wzruszający teledysk z piękną muzyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.