Facebook Google+ Twitter

Telefon dla Zielonych?

Czy pojęcia „nowoczesny” i ekologia” muszą stać ze sobą w sprzeczności? Nokia chce udowodnić, że tak nie jest.

 / Fot. http://www.flickr.com/search/?q=mobile%20phone&w=allNajnowsze dziecko Nokii nosi nazwę N79 Eco. Jeśli chcemy zabłysnąć w towarzystwie naszą troską o przyszłość Matki Ziemi, niewątpliwie posiadanie telefonu o takiej nazwie da nam sporego plusa. Ale na ile produkt Nokii rzeczywiście można nazwać ekologicznym?

„Good things come in small packages” – tak brzmi hasło reklamowe N79 Eco. Paczka, w której znajduje się telefon, jest naprawdę mała. Oprócz tego, że znacząco zmniejszono samo opakowanie, nie znajdziemy w nim do tej pory oczywistego produktu czyli...ładowarki.
Na stronie firmy można przeczytać, że wszystko, czego chce Nokia "byście korzystali ze swoich starych ładowarek”. W ten sposób ma zostać ograniczona ilość plastiku używanego do produkcji zestawu. Przy takim podejściu może jednak dziwić fakt, że w zestawie otrzymamy trzy zapasowe obudowy...

Miłośnicy ekologii przyjęli produkt raczej sceptycznie. „Niech powstanie jednolity standard ładowarki do wszystkich modeli telefonów, to problem zniknie” – w ten sposób wypowiadali się internauci na www.technonews.pl.

Czy Nokii chodzi o wyeliminowanie kosztów i zyskanie proekologicznych nabywców, czy też kieruje się rzeczywistą troską o środowisko? Firma od lat prowadzi w rankingu Greenpeace wśród najbardziej „zielonych” producentów elektroniki. Jednak na razie nie osiągnęła szczytu – ideałem byłoby 10 punktów, a Nokia ma zaledwie 7.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa informacja.
Troszkę naciągana jest ta nazwa "Eco".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.