Facebook Google+ Twitter

Telefon do wróżki zamiast rozkładu jazdy MPK Łódź. Skuteczość ta sama

Zamiast rozkładu jazdy MPK - bezpłatny telefon do wróżki; MPK stawia na komunikację, ale między ludźmi, którzy czekają na swój upragniony środek komunikacji miejskiej.

Od dłuższego czasu korzystam ze środków komunikacji miejskiej MPK Łódź, a dokładnie dojeżdżam do pracy tramwajem. Niby nic w tym interesującego, a jednak pragnę podzielić się ze wszystkimi opisem jak pełna niespodzianek i adrenaliny jest moja podróż do pracy. Zastanawiałem się, czy mam prawo do tak krytycznej oceny, jaką wystawię w moim artykule. Jednak po chwili namysłu stwierdzam, że w końcu płacę i wymagam, a jeśli ktoś się do czegoś zobowiązuje, niech zostanie rozliczony ze swoich osiągnięć.

Dzień jak co dzień, wychodzę na przystanek i zastanawiam się czy tramwaj który ma teraz przyjechać jest tym faktycznym, czy przypadkiem tym sprzed godziny albo wczorajszego dnia. Stoję na przystanku i z wielkim zachwytem spoglądam na szczegółowy rozkład jazdy. Jednak po kilkunastu minutach fascynacja lekturą rozkładu mija i z utęsknieniem wyglądam, a wręcz nasłuchuję czy łaskawie pojawi się na horyzoncie tramwaj. Stęskniony widoku stalowej maszyny, niczym spragniony wody na pustyni, spoglądam raz jeszcze na rozkład i wyszukuję instrukcji, jak prawidłowo czytać ten bezpłatny dodatek do biletów zwany rozkładem jazdy.

Niestety, instrukcji brak. Na samym końcu, widnieje legenda oraz numery telefonów do odpowiednich jednostek odpowiedzialnych za to wspaniałe dzieło. Nagle niczym fatamorgana na pustyni, pojawia się tramwaj, a za nim kolejny. Moje zdziwienie. Pierwsze, co mi przychodzi do głowy to myśl, że MPK odrabia godziny i jadą teraz tramwaje, które mają jechać później. Jednak ta myśl okazuje się złudna, gdyż to tramwaje widma z wielkim podświetlonym opisem AWARIA. Całe szczęście, że nie piłem przed wyjściem kawy. W ramach opłaty za przejazd MPK podnosi ciśnienie gratis, a sport to zdrowie i na nóżkach do pracy.

Kończąc moje opowiadanie pozwolę sobie zasugerować władzom MPK Łódź, że zapewne większą szansę na określenie godziny przyjazdu tramwaju ma wykonie telefonu do wróżki niż szereg cyferek bez pokrycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skąd ja to znam?! Niestety punktualność komunikacji miejskiej MPK Łódź pozostawia wiele do życzenia! Ja od bardzo dawna nie czytam więc rozkładu jazdy w tym mieście, tylko idę na przystanek na chybił-trafił, bo tak jak pisze autor materiału "zapewne większą szansę na określenie godziny przyjazdu tramwaju ma wykonanie telefonu do wróżki". I za to porównanie 5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.