Facebook Google+ Twitter

Telefon komórkowy zamiast fotoradaru

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-01 08:16

Kierowco, strzeż się! Rozwiązanie telekomunikacyjne poskromi piratów drogowych. Do mierzenia średniej prędkości wystarczy włączony telefon komórkowy Twój lub pasażera. Pilotażowy projekt rusza w województwie mazowieckim już 1 kwietnia.

Obliczanie średniej prędkości na podstawie logowań telefonu do BTS
System kontroli średniej prędkości to autorski projekt firmy telekomunikacyjnej Tide Software.
Włączony telefon komórkowy, zmieniając lokalizację, loguje się do kolejnych stacji przekaźnikowych, tzw. BTS. Dokładność odczytów nawet do 100 metrów pozwoli zlokalizować z dużą dokładnością przemieszczający się telefon. Na tej podstawie można obliczyć na konkretnym odcinku średnią prędkość. Kontrole będą prowadzone na odcinkach do 10 kilometrów, w zależności od dokładności BTS. Dodatkowe stacje przekaźnikowe, o małym zasięgu i większej dokładności, zostaną umieszczone na bramkach znanego elektronicznego systemu poboru opłat. To pozwoli określić, w którym aucie znajduje się namierzany telefon komórkowy i zrobić zdjęcie pojazdu.
Kierowca bez telefonu również z mandatem
Mandat będzie mógł otrzymać kierowca, który będzie wiózł pasażera z włączonym telefonem. Jeśli okaże się, że dane właściciela auta różnią się od danych właściciela namierzonego telefonu, ten drugi zostanie zawezwany na komisariat policji w celu wskazania kierowcy.
Start 1 kwietnia dzięki niskim kosztom uruchomienia
System wykorzystuje działającą w Polsce infrastrukturę telekomunikacyjną i elektroniczny system poboru opłat za przejazd drogami krajowymi. Niskie koszty uruchomieniach spowodowały, że pilotażowy projekt obejmie drogi krajowe całego województwa mazowieckiego już 1 kwietnia 2014 roku. Jeśli się sprawdzi, zostanie rozszerzony na cały kraj. Drogówka z wiadomych względów nie chce podać szczegółów.
(Agata Odrzywolska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.