Facebook Google+ Twitter

Telefoniczne mediacje Sarkozy - Miedwiediew - Saakaszwili

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-10 22:31

Nicolas Sarkozy prowadzi mediacje telefoniczne w celu rozwiązania konfliktu w Osetii Południowej.

Prezydent Francji, która sprawuje w tym półroczu prezydencję Unii Europejskiej, rozmawiał z prezydentami Rosji i Gruzji, a także z Lechem Kaczyńskim. Pałac Elizejski potwierdził również wcześniejsze informacje, że Nicolas Sarkozy uda się „w najbliższych dniach" do Moskwy.

Według komunikatu wydanego przez Pałac Elizejski, Nicolas Sarkozy rozmawiał przez 45 minut z prezydentem Rosji Miedwiediewem. Wcześniej odbyła się również rozmowa z prezydentem Gruzji Saakaszwilim.

Komunikat Pałacu Elizejskiego podkreśla, że Nicolas Sarkozy „zamierza w najbliższych godzinach kontynuować rozmowy z obu prezydentami, by doprowadzić do zbliżenia ich pozycji i by stworzyć warunki pozwalające na wyjście z kryzysu".

Prezydent Francji rozmawiał również z politykami z innych krajów. Byli to - jak podaje Pałac Elizejski - Angela Merkel, George Bush, Lech Kaczyński i Silvio Berlusconi.

Zgodnie z komunikatem, prezydent Francji widzi „realne perspektywy" szybkiego znalezienia rozwiązania kryzysu. Rozwiązanie to ma opierać się między innymi na przestrzeganiu suwerenności i integralności terytorialnej Gruzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.