Facebook Google+ Twitter

Telefoniczny wnuczek

Łukowscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o oszustwa mieszkańca Warszawy, który podając się za wnuczka usiłował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Czujność wykazała pracownica banku poproszona o wypłatę pieniędzy.

 / Fot. Archiwum KPP Łuków / Fot. fot. Jerzy KirzyńskiJanina S. przygotowywała w kuchni kolację gdy odezwał się dzwonek telefonu.

- No i co tam słychać- usłyszała. Nie wiedziała co odpowiedzieć. Nie rozpoznała głosu.

- Darek, to ty?- zapytała po chwili.

- Jak nie, jak tak.- Pewnie, że Darek.

- Co się stało? Masz jakiś taki smutny głos…

Kobieta oczekując na wypłatę 70 tys. zł opowiedziała dalszy przebieg rozmowy pracownicy banku.

- Wnuczek, Darek ma spore problemy i prosił, żebym nikomu, nawet jego żonie o wczorajszym telefonie i pożyczce nie mówiła - relacjonowała mieszkanka Łukowa.

Pracownica zaprosiła swoją rozmówczynię na zaplecze. Jeszcze raz wysłuchała opowieści o telefonicznej rozmowie i po wysłuchaniu poprosiła klientkę o niezwłoczne zgłoszenie się do dyżurnego Policji.

Jeszcze tego dnia fałszywy krewny z Warszawy został zatrzymany, przesłuchany i osadzony w policyjnym areszcie.
Telefony, które znaleziono przy nim oraz w jego samochodzie poddane zostały szczegółowym analizom. Jak się okazało tylko z jednego z nich dzwonił do ośmiu mieszkańców miasta nad Krzną.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o ostrożność- dodaje rzecznik łukowskiej Policji nadkom. Andrzej Dudzik. - Pamiętajmy, że sprawcy posługujący się metodą "na wnuczka" wprowadzają osoby z którymi rozmawiają w błąd, co do swojej tożsamości.

Po odłożeniu słuchawki należy skontaktować się z najbliższym członkiem rodziny. Jeden telefon rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli uniknąć nie tylko utraty pieniędzy, nerwów, ale i poczucia własnej wartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.