Facebook Google+ Twitter

Telefony w Smoleńsku jednak dzwoniły. Były aktywne do 1 czerwca

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-11-03 09:51

21 kwietnia oraz na początku maja operator sieci Era odnotował połączenia z telefonu osobistego należącego do funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu Pawła Krajewskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem - pisze "Nasz Dziennik". Informację tę potwierdziła przed polskimi prokuratorami jego żona Urszula. Dodaje, że do tej pory nie odzyskała telefonu męża.

Miejsce katastrofy (13 kwietnia 2010), www.wikipedia.org / Fot. StauffenbergPaweł Krajewski, oficer BOR, zawsze skrupulatnie pilnował, żeby wyłączyć aparat po wejściu na pokład samolotu. Nie wysyłał i nie dzwonił do żony w trakcie tego tragicznego, do Smoleńska 10 kwietnia. Jednak telefon funkcjonariusza BOR został użyty po katastrofie i był aktywny do 31 maja lub 1 czerwca. Wskazują na to billingi - podkreśla "Nasz Dziennik".

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom rządu i prokuratury, na pokładzie samolotu znajdowały się też ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa nośniki informacji. Do Polski nie wrócił m.in. stanowiący własność Sztabu Generalnego WP terminal BlackBerry, jaki miał przy sobie szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor oraz taki sam terminal gen. Andrzeja Błasika, dowódcy Sił Powietrznych RP. Prokuratura odmówiła komentarza w tej sprawie.

Czytaj też: Polska Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Hm...im więcej czytam tym bardziej mi się nie chce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego, gdy tylko na światło dzienne wychodzą jakieś informacje niezgodne z oficjalną, popieraną przez rząd i tańczące w jego myśl media, to od razu znajduje się ktoś, kto z grubej rury wali, że to niemożliwe?
Dlaczego nie podejmie się dyskusji, dlaczego nie sprawdzi się rzetelnie informacji?
Dlaczego po wydaniu oświadczenia przez żonę któregoś ze zmarłych nagle ona znika, nie rozmawia z dziennikarzami a w prasie ukazują się paniczne tłumaczenia osób z rządu, albo rzekomych ekspertów, że ktoś się pomylił?
Dlaczego brak jest rzetelnego dziennikarskiego śledztwa, rzetelnego materiału przedstawionego nam - Polakom, którzy nie wierzą własnemu rządowi. Nie wierzą, bo rząd nie robi nic żeby sprawdzić, kto nam ukatrupił elitę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

zamiast wysnuwać, co trochę nowe teorie spiskowe, które po kilku godzinach tracą potwierdzenie wielce pogrążeni w żałobie zwolennicy PiS-u zaczekajcie na zakończenie śledztwa
do tej pory nakręcacie się kolejnym bajkami rożnych mniej lub bardziej wiarygodnych gazetek
niektórzy prowadzą własne śmieszne dochodzenia tylko na podstawie plotek z gazet, bo jak rozumiem nie maja dostępu do materiałów ze śledztwa
odrobinę cierpliwości Panie i Panowie śledczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, nie podniecaj się Pan tak tym telefonem p. Deptuły bo wychodzi na to, że znowu ktoś kogoś wpuścił w maliny http://wywczas.salon24.pl/245821,telefon-deptuly-i-wprost

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński pan jest za czy nawet przeciw, bo zaczynam się gubić. Przecieki raczej rujnują pana teorie spiskowe, pan jednak twierdzi inaczej, no cóż, więcej nie napiszę, bo znowu dostanę baty, że nie cenię adwersarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka ja powiem więcej - z miłą chęcią tą budowaną przez pana i panu podobnych budowlę rozbierałem, wyciągając cegły z fundamentów.
Teraz runęła, wreszcie nonsensy i niedorzeczności przestają mieć znaczenie. Trzeba z tym żyć, że się opowiadało takie bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problemem obywateli (tych bardziej prawych) tego kraju jest często to, że wiarygodne odpowiedzi, stają się dla nich nie do przełknięcia.
Więc biedaki węsza coraz głębszy spisek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 03.11.2010 16:38

Pani Magdo ;obecna ekipa rządowa może z różnych przyczyn tuszować katastrofe smoleńską.dlatego bardzo cenne są prywatne śledztwa dziennikarzy czy śledztwa zwykłych ludzi!!Prosze zauważyć jak ostro zwalcza się tzw. przecieki .A przecieki dają nam pewien wgląd w dokumenty które dają wiele do myślenia, i których nie da się już zatuszować bo ujrzały światło dzienne.Dlatego trzeba o ty mówić i pisać do znudzenia aż prawda ujrzy światło dzienne - pytanie czy ujrzy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aniu, ja też chcę zadawać pytania i usłyszeć na nie wiarygodne odpowiedzi. Jako obywatel demokratycznego państwa mam prawo wiedzieć dlaczego zginął Prezydent mojego kraju. Ale tak jak wielu z nas mam wątpliwości czy kiedykolwiek dowiem się prawdy. Rząd w wielu kwestiach związanych z katastrofą, oszukiwał społeczeństwo, mam więc prawo mu nie wierzyć. Jest tylko nadzieja w adwokatach i dziennikarzach, którzy będą wywlekać na światło dzienne kolejne manipulacje.
Pani Beato mam nadzieję , że nikt nie zmusza pani do czytania tych tekstów.
Panie Romanie w kwestii pana Zaj.. to popieram pana zdanie, zresztą od pewnego czasu stosuje taką metodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 03.11.2010 15:26

Panie Konopka - pewnych ludzi ,typu Zaj nie należy komentować .Szkoda czasu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.