Facebook Google+ Twitter

Telekomunikacyjna inwazja z Korei

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-22 07:33

Dwa koreańskie koncerny telekomunikacyjne - Korea Telecom i SK Telecom - chcą wejść na rynek telefonii komórkowej w Polsce - pisze "Puls Biznesu".

Według dziennika, firmy te nie zamierzają jednak budować sieci od podstaw - w grę wchodzi kupno części udziałów lub stworzenie joint venture. Przedstawiciele obu koncernów twierdzą, że rozpoczną w Polsce działalność, jeśli znajdą odpowiednich partnerów.

"Puls Biznesu" pisze, że Korea Telecom w najbliższym czasie będzie rozmawiać z poważnym polskim partnerem (którego nazwa na razie nie zostanie ujawniona) na temat nowej technologii w telefonii komórkowej. Z kolei SK Telecom jest zainteresowany wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce, w szczególności telefonii komórkowej połączonej z internetem. Ta firma może być operatorem lub dostarczyć polskiemu partnerowi technologię.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska uważa, ze wejście nowych inwestorów byłoby bardzo korzystne, gdyż polskim przedsiębiorstwom brakuje pieniędzy na inwestycje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.