Facebook Google+ Twitter

Telemedycyna na wakacje

Zbliżający się czas wakacji to okres intensywnego poszukiwania atrakcyjnych ofert wyjazdowych. Najważniejsze jest zazwyczaj miejsce i koszt wycieczki. Okazuje się, że najmniej uwagi w biurach podróży poświęcamy kwestiom opieki zdrowotnej.

Animacja serca. / Fot. KalumetUrlop kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem od codziennego zgiełku, spokojem i beztroską. Nikt nie chce, by przyjemną atmosferę zakłóciły nieprzewidziane problemy ze zdrowiem. Osoby cierpiące na choroby związane z układem krążenia w szczególności muszą uważać podczas letnich wojaży. Nieodpowiedni środek transportu, zbyt wilgotny klimat, wysoka temperatura – to wszystko ma wpływ na samopoczucie i możliwe późniejsze konsekwencje zdrowotne. Proponowany w biurach podstawowy pakiet ubezpieczeniowy sprowadza się do opieki lekarskiej na poziomie leczenia ambulatoryjnego oraz w razie nieszczęśliwych wypadków. Jak natomiast zapewnić bezpieczeństwo osobie chorej na serce podczas wyjazdu do jednego z zagranicznych kurortów?

Wiedza to podstawa

Dolegliwości związane z układem krążenia to jedne z tak zwanych chorób przewlekłych, które nie wpisują się w zakres podstawowych świadczeń zdrowotnych, oferowanych w ramach wyjazdów wakacyjnych przez biura podróży, czy agencje. Rozszerzony pakiet wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowej opcji, która nierzadko waha się w granicach nawet 1 000 złotych. Wartość pakietu to jeden z powodów, dla którego turyści nie wykupują dodatkowego ubezpieczenia.

Zdarza się również i tak, że biuro nie posiada alternatywnych propozycji w swojej ofercie. Na rynku ubezpieczeniowym można natomiast znaleźć oferty skierowane do osób korzystających z krótkoterminowych wyjazdów wakacyjnych – od kilkudniowych po dwutygodniowe. Zakres ubezpieczenia może obejmować koszty leczenia i assistance, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i bagażu podręcznego. Tak skonstruowana oferta na pierwszy rzut oka wydaje się bogata i w pełni satysfakcjonująca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.