Facebook Google+ Twitter

"Telenowela" o romansie transseksualisty i kobiety. Mamy dla Was bilety!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-01-31 18:03

Charlotte (Trine Dyrholm) właśnie zostawiła swojego wieloletniego chłopaka Kristiana (Frank Thiel) i wprowadziła się do nowego mieszkania. Teraz żyje sama pośród kartonowych pudeł i gołych ścian, spędzając noce z przypadkowymi mężczyznami. Nie chce z nikim nawiązywać bliższych kontaktów; po jednorazowych przygodach rezygnuje z dłuższej znajomości.

Charlotte(z lewej) i Veronica(z prawej). / Fot. Materiały prasowe.Piętro niżej mieszka transseksualna Veronica (David Dencik). Veronica całymi dniami ogląda ze swoim pieskiem amerykańskie telenowele, maluje usta błyszczykiem i goli wszelkie ślady męskości ze swojej twarzy i nóg. W jej mieszkaniu również roi się od mężczyzn. Przychodzą tu by za 500 koron spełnić swoje Plakat promujący film. / Fot. Materiały prasowe.seksualne fantazje. Czasem w mieszkaniu zjawia się również matka Veroniki (Elsebeth Steentoft). Wtedy nieśmiała, delikatna istota na nowo staje się wyrzuconym z domu Ulrikiem, który czeka na decyzję w sprawie operacji zmiany płci.

Charlotte(z lewej) i Veronica(z prawej). / Fot. Materiały prasowe.Pewnego dnia próba samobójcza Veroniki, jej głodny pies, amerykańskie telenowele i nowe zasłony w mieszkaniu Charlotty stają się elementami niemożliwego, niewyobrażalnego romansu. Dwie zupełnie różne, wręcz nie mogące się porozumieć istoty, nagle zaczynają odczuwać w swoim towarzystwie erotyczny dreszcz. Być może nawet zakochują się w sobie, ale nie mogą, boją się, nie potrafią... Ślepo błądzą w ciemności i krzywdzą się wzajemnie. Czy wielka miłość może zaprzeczyć logice płci i połączyć dwie spragnione uczuć ludzkie istoty?

Veronica z psem. / Fot. Materiały prasowe.Telenowela to pełnometrażowy debiut Pernille Fischer Christensen. Jest to również pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany dzięki nowemu programowi Duńskiego Instytutu Filmowego – Nowe Kino Duńskie (New Danish Screen.) Celem tego projektu jest wspomaganie i rozwijanie formalnego języka filmowego duńskiej kinematografii. Dotacja ma zachęcić reżyserów do wychodzenia ponad schematy i przekraczania granic. Pernille Fischer Christensen przyjęła to wyzwanie, czego efektem stała się Telenowela – ciepła, zabawna i niekonwencjonalna historia miłosna. Film jest inspirowany romantyczną telenowelą, ale w niekonwencjonalnym świecie stworzonym przez Pernille Fischer Christensen romantyczna idea miłości jest brutalnie skonfrontowana z miłosnym chaosem rzeczywistości.

Wiadomości24.pl objęły ten film swoim patronatem. Mamy dla Was 7 biletów na pokaz "Telenoweli", który odbędzie się 6 lutego o 19, w warszawskiej Kinotece. Zainteresowanych prosimy o tradycyjne już wysyłanie maili na skrzynkę redakcyjną (redakcja@wiadomosci24.pl). W tytule maila wpisujcie "Telenowela". Bilety będą do odebrania od poniedziałku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Heh... To tłumaczy, dlaczego wyskoczyłeś z tym "taki jestes tolerancyjny i otwarty ??" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie nie widziałem bo sie ukrywasz pod jakąś maską..nie ufam takim...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sawek, miotasz się coraz bardziej i wyraźnie nie potrafisz uzasadnić swoich poglądów, ale podsunąłeś mi ciekawy pomysł - dzięki. Ciekawe, co z tego będzie.
Notabene, czyś Ty widział przynajmniej tytuły moich artykułów? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

może jestem staroswiecki...ale życzę miłego,familijnego oglądania..Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym miała dorastającą córkę, na pewno bym ją zaprowadziła na taki film. To świetna lekcja tolerancji i otwartości na odmienność. Szkoda, że Ciebie jej nie nauczono...

Komentarz został ukrytyrozwiń

taki jestes tolerancyjny i otwarty ?? to zaprowadź swoja rodzinę na ten film..córke dorastającą..zonę ,babcię...pewnie sie ucieszą..co???maja zapewne już dość masowych produkcji o milości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaczy co, jednak dobrze, że takie filmy kręcą, bo chociaż Ty nie wiedzieć czemu tęsknisz do wszechobecnych masprodukcj o normalnej miłościi, to jednak filmy o trudnej miłości (poprzednio określone jako "dla głupiej publiki") uważasz za lepsze i porównywalne z filmami o Holocauście?
Albo się miotasz i nie wiesz, co napisać, albo jestem bardziej przekonujący niż myślałem.

A "XXY" nawet nie jest w końcu nominowany do Oscara.

Komentarz został ukrytyrozwiń

najlepiej jest nakrecic film o tzw,trudnej milości...tak samo jak o holocauście...Oscar wtedy pewny..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sawek, na litość, nie obrażaj naszej inteligencji.
Tęsknisz za "normalnymi filmami o miłości między płciami"? Zatem włącz telewizor albo sobie wypożycz pierwszą lepszą komedię romantyczną - będziesz miał to, czego podobno Ci brakuje.
Co najmniej 99% filmów o miłości to filmy o miłości heteronormatywnej. Co więcej, na takich zarabia się najwięcej. Filmy takie jak "Telenowela" czy "XXY" nie opowiadają o miłości lekkiej, łatwej i przyjemnej, nie są zatem dla mas aka "głupiej publiki", więc - nie robi się ich dla kasy.
Jedyne, co w Twojej wypowiedzi brzmi wiarygodnie, to tęsknota za Marylin Monroe.

Aha, uwaga do tytułu: romans transseksualisty i kobiety to romans męsko-damski, czyli - na poziomie tożsamości płciowej i orientacji seksualnej - dużo prostszy niż pokazywany w "Telenoweli". Powinno być: "romans transseksualistki".
Drugą uwagę do tytułu zachowam dla siebie - i tak jest to tekst anonimowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, ja się w tym temacie nie będę wypowiadać, bo skończy się jak zawsze...

sawek3 - pełna zgoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.