Facebook Google+ Twitter

Telepaci, uzdrowiciele, agenci...

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-14 16:21

Telekineza, jasnowidzenie, telepatia. Od dziesięcioleci rządy państw na całym świecie próbują wykorzystać ludzi obdarzonych paranormalnymi zdolnościami jako tajną, niezwykle efektywną broń w walce z potencjalnymi wrogami, a nierzadko także sprzymierzeńcami.

Plakat promujący film / Fot. MonolithW 1945 roku hitlerowcy wykonali pierwszy krok w kierunku stworzenia armii super-żołnierzy. Niedługo po tym Sowieci i Amerykanie rozpoczęli podobne programy, takie jak MKULTRA, wdrożony przez CIA do badań nad kontrolą umysłów i paranormalnymi zdolnościami u funkcjonariuszy.

Wspomniane fakty zainspirowały twórców oszałamiającego thrillera "Push", rozgrywającego się w świecie niebezpiecznych gier szpiegowskich. Tutaj ci, którzy potrafią przesuwać przedmioty za pomocą myśli, odgadywać i kształtować przyszłość, a nawet zabijać bez dotykania ofiary, mogą równie dobrze stać się oprawcami, jak i celem ataku.

Tajna rządowa agencja, zwana Wydziałem, przetrzymuje osoby ze zdolnościami parapsychologicznymi i przeprowadza na nich eksperymenty, które mają na celu wzmocnienie ich mocy. W oparciu o ich wyniki, Wydział pragnie stworzyć armię, której świat jeszcze nie widział. Niestety jak dotąd prawie nikt nie wyszedł cało z tych badań. Nick Grant (Chris Evans, znany z hitów „Fantastyczna czwórka”, „Niania w Nowym Jorku”
i „W stronę słońca”) ukrywa się przed agentami Wydziału, którzy 10 lat temu zabili jego ojca. To po nim Nick odziedziczył telekinetyczne zdolności, a gdy sprowadziły one na jego rodzinę nieszczęście, młodzieniec postanowił zaszyć się w tętniącym życiem Hongkongu.

Na trop Nicka wpada jednak Cassie Holmes (Dakota Fanning, wschodząca gwiazda Hollywood, znana z „Wojny światów”, „Pajęczyny Charlotty” i „Człowieka w ogniu”), 13-letnia dziewczyna, potrafiąca przewidywać przyszłość. Razem spróbują zlokalizować walizkę z 6 milionami dolarów oraz Kirę (Camilla Belle, „Kiedy dzwoni nieznajomy” „10 000 BC”), jedyną uciekinierkę z laboratorium Wydziału. Jako jedna z tzw. nakłaniaczy, Kira posiada najgroźniejszą z paranormalnych mocy – potrafi manipulować innymi, sterując ich myślami. Z pomocą innych „paranormalnych”, Nick i Cassie przeszukują najbardziej podejrzane zakątki Hongkongu w poszukiwaniu Kiry, a ich śladami podąża bezwzględny agent Wydziału Henry Carver (nominowany do Oscara Djimon Honsou znany z „Gladiatora” i „Krwawego diamentu”), który nie cofnie się przed niczym, aby przechwycić zawartość walizki i zbudować niezniszczalną armię „paranormalnych”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.