Facebook Google+ Twitter

"Teleportacja" oraz "zapachy" online przez www lub WAP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-01 13:24

Dzisiaj, po ponad dwóch latach zaawansowanych testów, serwis MagicCam z Lublina uruchomił transmisję zapachów oraz rzeczywistą teleportację przez Internet.

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Aby "wąchać" lub „przemieszczać się” online na odległość wystarczy komputer klasy PC i laptop lub telefon komórkowy z dostępem do sieci Internet.

By odbierać zapachy z odległych miejsc lub dotrzeć tam online trzeba wejść na stronę emitującą zapachy i teleportację, włączyć w komputerze lub laptopie głośniki a w telefonie komórkowym mieć aktywny dostęp do pakietowej radiowej transmisji danych.

Do emisji testowej wykorzystano specjalne kamery zainstalowane nad gniazdami bocianów białych w Przygodzicach i Łasku oraz w jednym z lubelskich osiedli mieszkaniowych.

Jeżeli po połączeniu się z przekazem w lewym górnym rogu obrazu będzie znajdował się
nos z literą „T” to oznacza, że transmisja zapachów i teleportacja są aktywne. Aby powąchać świat lub teleportować się do oglądanych online miejsc wystarczy kliknąć dwukrotnie w ikonę iNos-a.

Zdaniem Agaty Filipowicz, rzecznika prasowego Grupy iTTv, opatentowany przez serwis MagicCam "Internetowy nos" oraz „Teleportacja online” mają szansę stać się rewolucją na marę czcionki Gutenberga, gdyż do tej pory internauci i użytkownicy telefonów komórkowych mogli korzystać w sieci tylko z dwóch zmysłów - słuchu i wzroku.

W opinii psychologów to węch i ruch w decydującym stopniu wpływają na uczucia i nastroje ludzi.
Połączenie wszystkich czterech zmysłów w przekazach multimedialnych daje geometryczny wzrost możliwości związanych z grami online, transmisjami online oraz szeroko pojętym e-biznesem i zorganizowaną oraz indywidualną turystyką.

Z uwagi na trwające aktualnie postępowanie patentowe nie możemy ujawnić użytej przez serwis
MagicCam technologii przesyłu zapachów i teleportacji online przez Internet.
Uchylając malutki rąbek tajemnicy możemy podać, że lubelskie rozwiązanie w sposób zasadniczy różni się od zastosowanego przez pioniera transmisji zapachów oraz rzeczywistej teleportacji online przez Internet - amerykańską korporację DigiScents (Digital Scent Technology).
Patent amerykański wymaga posiadania osobistego syntezatora i działającego na wzór drukarki, emitera zapachów (ismell personal scent synthesizer) oraz teleportera(teleporters) -
nasze krajowe rozwiązanie wymaga tylko telefonu komórkowego lub komputera z głośnikami i aktywnym dostępem do sieci Internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.