Facebook Google+ Twitter

Teleturniej NIEwiedzy o Henryku Sienkiewiczu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-05-15 11:36

Teleturniej NIEwiedzy o Henryku Sienkiewiczu odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godz. 16.00 w Pałacu Szustra w Warszawie czyli w miejscu wszystkich wydarzeń Big Book Festival.

Henryk Sienkiewicz / Fot. By Kazimierz Mordasewicz (http://www.desa.art.pl/index.php?pozycja=9842) [Public domain], via Wikimedia CommonsPodczas czwartej edycji Dużego Festiwalu Czytania w nietypowy sposób zostanie uczczony rok Henryka Sienkiewicza. Do udziału w przewrotnej grze są zaproszeni ci, którzy kochają „Quo Vadis“ i ci, którzy nie przebrnęli w szkole nawet przez „Krzyżaków“. Wydarzenie jest organizowane z myślą o fanach „Listów z Afryki“ oraz tych, którzy ziewają przy ekranizacji „Rodziny Połanieckich“ i „Potopu“. Organizatorzy zapraszają entuzjastów, sceptyków i surowych krytyków.

Podczas spotkania inspirowanego telewizyjną „Wielką grą“ dowiemy się wielu nowych i zaskakujących rzeczy o jednym z najsłynniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarzy. Co wiemy o Sienkiewiczu, a co nam się tylko wydaje? Czego wcale nie powiedział Zagłoba i jak Staś radził sobie z radykalizmem islamskim. Czy pisarz był kiedyś pod Grunwaldem? Czemu chciał zostać rolnikiem w Kalifornii i mieszkał w domu z crowdfundingu?

Zapewniono dowcipne pytania, łamigłówki oraz duże emocje. Zadania, które przemycają odpowiedzi. Nieubłaganie upływający czas. Oraz nagrody dla najsprytniejszych.

Głównymi ekspertami i autorami wszystkich pytań podczas teleturnieju będą znakomici sienkiewiczolodzy: prof. Ryszard Koziołek, historyk literatury oraz prof. Joanna Sztachelska, filolożka. Szefami dwóch rywalizujących drużyn czytelników będą prof. Jerzy Bralczyk oraz Michał Ogórek. Razem szukamy odpowiedzi i zdobywamy punkty. Teleturniej poprowadzi, ze swadą i klasą, Agnieszka Obszańska, dziennikarka radiowej Trójki.

Przyjdź i dowiedz się, jak niewiele wiesz!

Wstęp jest wolny.

Udział w turnieju nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani rejestracji. Ambitni mogą powtórzyć lekturę nowel i powieści lub zajrzeć do „Kalendarza życia i twórczości Henryka Sienkiewicza“ Juliana Krzyżanowskiego (PIW, 2014).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

i tak wiem, że nic nie wiem - bez ruszania się z domu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twórczość Sienkiewicza to kopalnia ciekawostek quizowych. Takie testy robiła nam nasza polonistka. "co sprzedawał Roch Kowalski"
"wymień każdą relikwię" i wiele pułapek. Program może być szalenie ciekawy, a może być marny i kiepski. Chętnie obejrzałabym, po na wyprawę się chyba nie zdecyduje. Ale fajnie Ewo , że dajesz tutaj tę informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podróże kształcą :) Małgorzato, nie sądzę, by tak źle było u Ciebie z tą wiedzą o Sienkiewiczu. Stawiam na to,ze byłaś pilną uczennicą.

Zamierzam być, o ile mi czas pozwoli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przebyć tyle kilometrów, żeby dowiedzieć się, że tak niewiele wiem... Nie, dziękuję ;) Sam pomysł ciekawy: "Zapewniono dowcipne pytania, łamigłówki oraz duże emocje. Zadania, które przemycają odpowiedzi".
Ewa, rozumiem, że się wybierasz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podróż to kilka godzin pociągiem, a jeszcze mniej autem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przyjdź i dowiedz się, jak niewiele wiesz!" - Oj, za daleko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.