Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teleturniej NIEwiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Ewa Bo
Ewa Bo
Henryk Sienkiewicz
Henryk Sienkiewicz By Kazimierz Mordasewicz (http://www.desa.art.pl/index.php?pozycja=9842) [Public domain], via Wikimedia Commons
Teleturniej NIEwiedzy o Henryku Sienkiewiczu odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godz. 16.00 w Pałacu Szustra w Warszawie czyli w miejscu wszystkich wydarzeń Big Book Festival.

Podczas czwartej edycji Dużego Festiwalu Czytania w nietypowy sposób zostanie uczczony rok Henryka Sienkiewicza. Do udziału w przewrotnej grze są zaproszeni ci, którzy kochają „Quo Vadis“ i ci, którzy nie przebrnęli w szkole nawet przez „Krzyżaków“. Wydarzenie jest organizowane z myślą o fanach „Listów z Afryki“ oraz tych, którzy ziewają przy ekranizacji „Rodziny Połanieckich“ i „Potopu“. Organizatorzy zapraszają entuzjastów, sceptyków i surowych krytyków.

Podczas spotkania inspirowanego telewizyjną „Wielką grą“ dowiemy się wielu nowych i zaskakujących rzeczy o jednym z najsłynniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarzy. Co wiemy o Sienkiewiczu, a co nam się tylko wydaje? Czego wcale nie powiedział Zagłoba i jak Staś radził sobie z radykalizmem islamskim. Czy pisarz był kiedyś pod Grunwaldem? Czemu chciał zostać rolnikiem w Kalifornii i mieszkał w domu z crowdfundingu?

Zapewniono dowcipne pytania, łamigłówki oraz duże emocje. Zadania, które przemycają odpowiedzi. Nieubłaganie upływający czas. Oraz nagrody dla najsprytniejszych.

Głównymi ekspertami i autorami wszystkich pytań podczas teleturnieju będą znakomici sienkiewiczolodzy: prof. Ryszard Koziołek, historyk literatury oraz prof. Joanna Sztachelska, filolożka. Szefami dwóch rywalizujących drużyn czytelników będą prof. Jerzy Bralczyk oraz Michał Ogórek. Razem szukamy odpowiedzi i zdobywamy punkty. Teleturniej poprowadzi, ze swadą i klasą, Agnieszka Obszańska, dziennikarka radiowej Trójki.

Przyjdź i dowiedz się, jak niewiele wiesz!

Wstęp jest wolny.

Udział w turnieju nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani rejestracji. Ambitni mogą powtórzyć lekturę nowel i powieści lub zajrzeć do „Kalendarza życia i twórczości Henryka Sienkiewicza“ Juliana Krzyżanowskiego (PIW, 2014).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto