Facebook Google+ Twitter

Telewizja 3D staje się faktem. W Korei

Trójwymiarowy obraz w kinie to nic nowego. Teraz nadszedł czas na wprowadzeni tej ciekawostki pod strzechy. Telewizja 3D nadchodzi wielkimi krokami.

Telewizja 3D ma ruszyć w Anglii już w przyszłym roku. Wygląda jednak na to, że szybciej pojawi się w Korei.

Japonia i Wielka Brytania były pierwszymi krajami, które przeprowadziły testy sygnału telewizyjnego 3D nadawanego przez sieci satelitarne - powiedział przedstawiciel Korea Communications Commission (KCC). My chcemy jednak pójść o krok dalej i być pierwszym krajem na świecie zapewniającym obraz 3D w wysokiej rozdzielczości przez nadajniki naziemne

KCC wyda licencję na program 3D w styczniu nowego roku. Próbna transmisja ma ruszyć od połowy nowego roku. To zresztą nie jedyny taki projekt w Korei. Prywatni nadawcy CJ HelloVision i TU Media również wchodzą w świat trzeciego wymiaru. Testy ich usług mają rozpocząć się jeszcze przed końcem tego roku.

Swoje plany dotyczące obrazu 3D mają też najwięksi producenci sprzętu. Sony, LG czy Panasonic planują premierę swoich rozwiązań już w przyszłym roku. Zapowiedziane są telewizory, odtwarzacze Blu-ray i filmy oferujące obraz 3D.Czy czeka nas nowa, trójwymiarowa rewolucja domowej rozrywki?


Więcej podobnych wpisów przeczytasz na blogu HDTVmania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.