Facebook Google+ Twitter

Telewizja internetowa dla niesłyszacych zawiesza działalność

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-25 21:09

25 czerwca 2010 roku portal społecznościowy zrzeszający osoby niesłyszące i słabosłyszące ONSI.pl ogłosił zawieszenie działalności swojego serwisu telewizyjnego ONSI.tv do odwołania.

Czym jest serwis ONSI.tv?

Serwis ONSI.tv to miejsce gdzie codziennie od poniedziałku do piątku prezenter w języku migowym przedstawia w formie 6-10 newsów najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Innymi słowy ONSI.tv to internetowa telewizja emitująca wiadomości multimedialne w naturalnym języku migowym, jakim posługują się osoby niesłyszące i słabosłyszące. Biegłą znajomość języka migowego posiada kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce. Dla nich jest to podstawowy język w komunikacji międzyludzkiej. Serwis ONSI.tv jest przygotowywany wyłącznie przez osoby niesłyszące.

Dlaczego serwis został zawieszony?

Powodem decyzji portalu ONSI.pl o zawieszeniu działalności internetowej telewizji dla osób niesłyszących jest nieudzielenie wsparcia finansowego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowania (konkurs nr 5) na to przedsięwzięcie pomimo pozytywnej weryfikacji merytorycznej i formalnej wniosku składanego przez stowarzyszenie Organizacja Niesłyszących Słabosłyszących Internautów (w skrócie ONSI). ONSI jest wydawcą portalu ONSI.pl i ONSI.tv. Gromadzone obecnie środki przez Stowarzyszenie wystarczają jedynie na bieżącą działalność i utrzymanie serwera.

Serwis telewizyjny ONSI.tv istnieje od listopada 2008 roku. Do początku 2010 roku serwis był finansowany samodzielnie przez twórcę portalu społecznościowego ONSI.pl, Radosława Grzegorzewskiego. Ze względu na trudności finansowe redakcja była zmuszona zrezygnować z zatrudnienia pracowników, którzy codziennie przygotowywali 6-10 newsów. Od stycznia do pierwszej połowy czerwca newsy w języku migowym były przedstawiane nieodpłatnie dzięki jednej ze współpracownic redakcji ONSI.tv.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.