Facebook Google+ Twitter

Telewizja Polska pokaże kontynuację "Wspaniałego stulecia"

Miłośnicy tureckiego serialu mogą się już cieszyć, bowiem kierownictwo TVP zdecydowało o emisji dalszych losów bohaterów ich ulubionej produkcji telewizyjnej.

Wspaniałe stulecie: Kösem trafi na ekrany TVP 1. / Fot. materiały prasowe"Wspaniałe stulecie" trafiło na ekrany polskiej telewizji trafiło jesienią 2014 roku szybko zdobywając rzesze widzów i zaprzysięgłych wielbicieli, podobnie jak w innych, ponad 50 krajach, do których trafiła ta turecka produkcja. Akcja dzieje się w XVI-wiecznej Turcji święcącej wówczas największą świetność swojego rozwoju. Głównym bohaterem jest sułtan Sulejman Wspaniały, najdłużej panujący władca Imperium Ottomańskiego. Ostatni, 312. odcinek tej opowieści TVP 1 wyemituje 12 kwietnia br., ale prawdopodobnie już następnego dnia o 15.45 ta stacja nada pierwszy odcinek kontynuacji serialowej historii, czyli "Wspaniałego stulecia: Kösem".

"Wspaniałe stulecie: Kösem" zadebiutowało na ekranach tureckiej telewizji w listopadzie ub.r. Serial liczy kilkanaście odcinków, których czas trwania wynosi od 120 do 150 minut. W Polsce nadawane będą odcinki trwające około 45 minut, emisja odbywać się będzie w dni powszednie o 15.45. Serial opowiada o losach Anastazji, żyjącej w latach 1590 -1651, która w młodym wieku została porwana do haremu sułtana Ahmeda I. Następnie została jego żoną i matką jego dzieci. Anastazja miała ogromny wpływ na historię i politykę państwa tureckiego. Sułtankę w serialu zagrały Anastasia Tsilimpiou i Beren Saat.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Kierownictwo w ogóle nie liczy się z niczyją opinią, zatem trudno oczekiwać, by liczyło się z miłośnikami TAKIEGO serialu. Chyba faktycznie jesteśmy nietolerancyjni, skoro oglądanie Sulejmana jest masakryczną żenadą a oglądanie Singielki już nie, choć wiadomo, że jeden lubi brunetki, drugi blondynki, a trzeci ...rudych (z naciskiem na rodzaj końcówki).

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niespotykane niedopatrzenie kierownictwa TVP, że nie skonsultowało z panem Adamikiem decyzji o kontynuacji WS. Uważam, że powinni to zrobić też producenci turecku. Ufam, że nic straconego! Na pewno po ostatnim komentarzu Pana Adamika serial Kosem zakończy się zgodnie z jego życzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam, że nie spodziewałam się, że TVP tak szybko sięgnie po "ciąg dalszy" WS. Okoliczność ta skłania i mnie, żeby się bliżej przyjrzeć potężniejącemu zjawisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby do TVp nie docierały wszystkie opinie widzów? Jak to możliwe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa, przeboleć tylko nie mogę, że kierownictwo TVP nie kieruje się opiniami Pana Wiesława przy zakupie seriali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma chyba autora czy czytelnika, który by nie cenił artykułów Krzysia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

CENIĘ PANA ARTYKUŁY W PORTALU link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ufam w opinie p. Wiesława Adamika bo zna temat produkcji znad Bosforu jak mało kto. Sama nie oglądam Wspaniałego Stulecia z powody zbyt wielu okrutnych scen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KAZDA próba oglądania serialu Kosem kończyła się w moim przypadku zaśnięciem z nudów i dałem temu wyraz w recenzji i komentarzach w link
Jak widać TVP przy zakupach seriali nie kieruje się moimi opiniami. Jednak zakup seriali dla danej stacji jest tańszy jeśli wykupi większy pakiet seriali od danego producenta co niewątpliwie zrobiła TVP 1 jako że weszły także do tego programu "Tylko z Tobą" i "Rozdarte serca".
Natomiast nic nie slychać o zakupieniu serii 'Goc Zamani" ("Turecki dywan") z wyśmienicie grającą już w 8 dwugodzinnym odcinku Vahide Percin (imierająca Hurrem) w roli rękodzielniczki dywanów szukającej z córkami lepszego życia w Istambule.

A propos Kosem to są "przecieki" że na 1 sezonie realizacje serialu się zakończy - w końcu panuje ona w wieku który już za wspaniale stilecie dla Turcji nie uchodzi a wielu uważa że kończy się w momencie śmierci w młodym wieku 27 lat sułtana Ahmeda męża Kosem. Kosem rządzila bardzo krwawo a sam sułtanat kobiet dla Turcji był klęską my Polacy ze trzy razy w XVII wieku mocno utarliśmy nosa wojskom tureckim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Turecki WS jest jedynym serialem, który przykuwa mnie do fotela, a raczej na kanapę, gdyż oglądać lubię w pozycji horyzontalnej. Wprawdzie dość często zżymam się na niedoróbki, bezwstydnie sztuczne plany (te z bitwami i potyczkami są wręcz niestrawne), a także na naciągania i wykrzywienia prawdy. Ale w sumie dobrze, gdyż zmusza do odświeżenia wiadomości historycznych.
Natomiast egzotyka, folklor, a nade wszystko mistrzostwo intryg pozwala nieźle się bawić, choć przyznaję, że ostatnio coraz częściej nie znam zakończenia oglądanego odcinka, gdyż jakoś dziwnie morzy mnie słodka drzemka.
Ale może dlatego, że znam historię i finały ważniejszych wydarzeń.

Nie mniej życzyłabym sobie Jagiellonów w podobnym stylu, gdyż i u nas mnóstwo było fascynujących momentów, a na królewskim dworze ani trochę mniej intryg.

Kösem też spróbuję obejrzeć pod warunkiem, że będzie utrzymana w stylu Sulejmana.
Inne seriale z czasów obecnych (nie tylko seriale tureckie) zupełnie mnie nie interesują, gdyż współczesność mam na co dzień, a podglądanie sąsiadów i plotkowanie o ich problemach nie sprawia mi frajdy.

Zatem dziękuję panu Krzysztofowi za sygnał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.