Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10225 miejsce

Telewizja Polska uruchamia nowy kanał. 1 września rusza TVP Regionalna

Od 1 września ruszy TVP Regionalna, nowa stacja Telewizji Polskiej. Kanał ma składać się głównie z programów regionalnych i będzie go można odbierać za pośrednictwem nadajników telewizji cyfrowej.

Oficjalne logo TVP Regionalna / Fot. Print Screen/facebook.com/tvpregionalnaWe wrześniu Telewizja Polska zamierza uruchomić swój nowy kanał. TVP Regionalna będzie oparta głównie na programach oddziałów regionalnych oraz ma być odrębnym kanałem niż TVP Info. Nowy program tworzyć będzie 16 oddziałów Telewizji Polskiej: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław.

Lokalne pasma mają zniknąć z TVP Info i przenieść się na TVP Regionalną, co pozwoli na większą ilość programów o sprawach dotyczących danego województwa. Telewizja Polska planuje nadawać pasma lokalne na nowym kanale 4-5 godzin dzienne przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku lokalne telewizje będą emitować programy od godz. 7.30 do 8, 15 do 16, 17.30 do 19, 20 do 21 i od godz 22. W soboty i niedziele obejrzymy lokalne pasma od godz. 10 do 11, 15 do 16, 17.30 do 19, 20 do 21 i od 22 do 23. Łączna emisja TVP Regionalnej jest planowana na około 18 godzin dzienne.

TVP Regionalna ma być dostępna na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. DVB-T). Oprócz tego każdy z operatorów kablowych będzie miał obowiązek udostępniać nowy program wszystkim swoim klientom.

Nowy kanał Telewizji Polskiej stawia głównie na programy informacyjne, publicystyczne, gospodarcze i społeczne. Codziennie o godz. 8 będzie nadawane pasmo "O tym się mówi", połączone z reporterami z różnych ośrodków, którzy skomentują bieżące wydarzenia. Popołudniu, o godz. 16.30, planowane jest pasmo magazynów tematycznych.

W paśmie wspólnym stacja zapowiada program "Bez barier", który ma przełamać stereotypy, pokazując ludzi niepełnosprawnych. Jak zapowiadają twórcy, widzowie poznają historie ludzi, którzy w swoim życiu osiągnęli sukces, przekraczając granice związane ze swoją niepełnosprawnością. Oprócz tego w każdym odcinku będzie prowadzony kurs języka migowego.

W soboty i niedzielę zobaczymy program „Nożem i widelcem”, czyli szefowie kuchni mają pokazywać widzom nietypowe rozwiązania. TVP Regionalna zapowiada też magazyn "AgroSzansa" dla rolników, a nawet naukę języków obcych podczas "Evreyday English" i "Ahora espanol". Dodatkowo Telewizja Polska udostępni swoje archiwalia, w ramach cyklu "Antenowe remanenty".

Z anteny TVP Info do nowej stacji zostanie przeniesiony "Telekurier", program "Młodzież kontra", "Głos regionów" i "Telenowyny". Wszystkie są produkowane przez oddziały terenowe.

Nadal będzie można oglądać TVP Info, które ma pozostać odrębnym kanałem informacyjnym. TVP Regionalna będzie poświęcona sprawom lokalnym, istotnym dla widzów w danym regionie Polski. O tym czy pomysł się sprawdzi, przekonamy się we wrześniu.

Lubisz oglądać telewizję? Dowiedz się, co jest emitowane! Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.