Facebook Google+ Twitter

Telewizja Polska uruchomi nowe kanały tematyczne

TVP Rozrywka i TVP Dokument mają szanse pojawić się jeszcze w tym roku. Kanał rozrywkowy ma promować polski humor na wyższym poziomie, a dokumentalny perełki polskiej dokumentalistyki. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się także kolejnych propozycji kanałów tematycznych.

Jak poinformowało Centrum Informacji TVP na stronie stacji w styczniu Zarząd publicznego nadawcy podjął decyzję o przygotowaniu wniosku koncesyjnego dla obu kanałów. Na kanale rozrywkowym mielibyśmy znaleźć dużo dobrego polskiego humoru. Dodatkowym atutem będzie brak przemocy na ekranie i klasyka rodzimej produkcji rozrywkowej w połączeniu z prezentacją dorobku twórców współczesnych.

Kanał dokumentalny dostarczy natomiast wiedzy o otaczającym świecie i społeczeństwie. Kanał pozwoli widzom poznać perełki polskiego dokumentu. Ramówka umożliwi pokazywanie prawdziwych emocji, odmienności kulturowych czy rodzimej tradycji i obyczajowości.

Jak twierdzi Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP - "Rozwój oferty programowej Telewizji Polskiej poprzez kanały tematyczne wynika w sposób naturalny z dynamiki cyfryzacji mediów – czytamy na stronie stacji.

Branżowy serwis press.pl przypomina, że koncesje na nadawanie TVP Rozrywka stacja otrzymała już przed kilkoma laty. Program miał ruszyć w 2006 roku. Nie ruszył, a KRRiTv koncesję odebrała w 2008 roku.

Już w lutym Rada Nadzorcza TVP ma zaakceptować przygotowywane wnioski koncesyjne.

Prezes Telewizji Polskiej zapowiada też, że planowane są również kanały TVP Dzieci i TVP Natura. Żadne daty jednak nie padają. Wiadomo jednak, że antena dedykowana młodym widzom będzie rozwijała pomysł portalu dla tej grupy odbiorców, który TVP uruchomi już w latem 2012 roku.

Aktualnie działające kanały tematyczne TVP to: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport i TVP Seriale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.