Facebook Google+ Twitter

Telewizja publiczna, ale nie dla wszystkich

Rozkręca się kampania wyborcza, a wraz z nią coraz więcej czasu antenowego poświęca jej telewizja publiczna. Lecz słowo "publiczna" nie znaczy bynajmniej, że jest dla wszystkich, szczególnie jeśli o politykę chodzi. Zresztą po ostatnich zmianach w kierownictwie tv, można się było tego spodziewać.

 / Fot. europeanpeoplesparty/CC A2.0G-wikimediaDziennikarze www.newsweek.pl dotarli do wewnętrznego raportu TVP, z którego niezbicie wynika, że im bliżej do wyborów, tym mniej opozycji na ekranach.

Platforma gościła w lipcu na ekranach TVP 26 godzin, zyskując w stosunku do czerwca 2 godziny. Najwięcej zyskali politycy PSL, którzy pojawiali się na ekranie w lipcu łącznie 8 godzin tj. o 3 godziny więcej niż w czerwcu. Politycy PiS, którzy są drugą co do wielkości partią w Sejmie, gościli w telewizji 8 godzin, o 3 godziny mniej niż w czerwcu. Tyle samo czasu stracił Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Platforma nie tak dawno mówiła, że zmiany w ustawie o KRRiT i zmiana władz mediów publicznych mają służyć pluralizmowi, a nie zawłaszczaniu mediów. Dzisiaj w obliczu namacalnych faktów pozostał po nich tylko pusty frazes.
Zdaniem politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Jarosława Flisa nadmierna pewność siebie polityków, którzy rządzą telewizją, może jednak dla samych zainteresowanych skończyć się źle.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Chyba nieświadoma, ale jest to manipulacja. Każdy przedstawiciel rządu, czy Kancelarii Prezydenta, który odpowiada za jakieś sprawy państwowe, jest policzony, nie jako przedstawiciel władzy, ale jako członek PO, cz PSL. W ten sposób licząc, zawsze ich będzie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że niektórzy nie rozróżniają pojęć "telewizja publiczna" i "telewizja prywatna", więc proponuję by o nich poczytali zanim napiszą komentarz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest prawdziwy obraz demokracji. To samo można powiedzieć o sondażach, rzekomo nie zależnych ośrodków badań pinii publicznej. O sprawiedliwość, to tylko do Boga można się pomodlić na pewno wysłucha ale czy spełni prośby, to indywidualnie zróżnicowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 28.08.2011 17:23

Platfusy nie tylko mają Telewizje Pubiliczną ,ale także Polsat i szajbniętą TVN 24. nie wspominam o Wyborczej...
Tylko że to nic nie zmienia - bo i tak pojadą taczkami jesienią w odstawke.
Taki jest kolej rzeczy gdy rządzą amatorzy, złodzieje i nieudacznicy .
Tak kończy kazdy frajerski rząd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 e
  • e
  • 28.08.2011 16:47

Panie Kowalski , widzi pan jak fortuna kołem się toczy . 2005r PiS w ciągu 24 godzin przejmuje media publiczne , robi totalne czystki . TV transmituje 15 konferencji prasowych PiS dziennie . I tak przez 5 lat , pozostałe partie mają 0,1 czasu antenowego co PiS . O MÓJ Boże , jaką tą pamięć mamy krótką a jacy jesteśmy sprawiedliwi ? i prawi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.