Facebook Google+ Twitter

Telewizja publiczna emituje reklamówki z błędem

Czy ustawa o ochronie języka polskiego istnieje tylko dla zasady? W telewizji chyba tak, dowodzi ten przykład.

Literówka w reklamie | graf. TVP fot. K Olejniczak Od kilku dniu widzowie TVP1 są atakowani reklamówką konkursu audiotele dotyczącego znanego programu "Jaka to melodia?". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że od samego początku reklama emitowana jest z rzucającą się w oczy literówką. Otóż zamiast słowa WYGRAJ możemy przeczytać WYGAJ. Niby prosty błąd, ale zastanawiający jest fakt, że nikt z osób odpowiedzialnych za konkurs i emisję spotu reklamowego w TVP go nie dostrzegł. A może po prostu stwierdzono, że tak mały błąd pozostanie niezauważony.

Wysłałem e-maila z powyższymi pytaniami do TVP. Niestety, przez dwa dni nie otrzymałem na nie odpowiedzi. Czyżby były one niewygodne dla osób odpowiedzialnych? A spot dalej jest nadawany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Że Redakcja Ci puściła to zdjęcie - podobno trzeba mieć pozwolenie na edycje cudzych utworów graficznych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

baaaardzo fajny temat :-) gratuluję sprawnego oka :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny jest ten podział na oficjalne i potoczne... Jeśli spiker mówi przed kamerą, to *wysłać e-mail* (poprawniej), a jeśli idzie do szkoły wieczorowej na wykłady to *wysłać e-maila* (potocznie). Paranoja! A do tego - oficjalnie *e-mail*, zaś potocznie *mejl* (ustawa RJP).

Komentarz został ukrytyrozwiń

To walka z wiatrakami. Najwięcej kwiatków przewija się, i to dosłownie, w tych paskach na dole programów informacyjnych. Królują oczywiście końcówki fleksyjne przy liczebnikach - moje "ulubione" ;).

Co zaś się tyczy wysyłania e-maila, to prof. Bańko radził kiedyś : "(...)wśród męskich nazw rzeczy i innych bytów nieożywionych jest wiele takich z biernikiem na -a, por. zatańczyć walca, kupić fiata, wypić sznapsa, wysłać e-maila (w tym ostatnim wypadku obocznie do wysłać e-mail). ", przy czym w innym miejscu mówił o tym, że forma e-mail w języku oficjalnym, zaś e-maila w potocznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko potwierdza, jak wielkim MOLOCHEM jest TVP.
Podobnie jest z TP (i nie tylko..)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja wysłałem e-maila :) ta forma do mnie bardziej przemawia... [choć jest błędna :D]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ustwa raczej nie ma tu zastosowania, ponieważ jest to literowa, ale oczywiście - masz rację! Powinni szybko zareagować, przecież to widzą miliony widzów! Na mojej witrynie www.mirnal.neostrada.pl umieściłem setki błędów z witryny RJP, Konstytucji 1997 oraz z prasy i telestacji.
Oczywiście, wysłaleś e-mail (nie *e-maila). Podobnie byś wysłał list, post, wiersz, książkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.