Facebook Google+ Twitter

Telewizja Republika i Gazeta Polska skontrolują WOŚP? Owsiak zaprasza

W związku z licznymi oskarżeniami ze strony prawicowych dziennikarzy, Jerzy Owsiak na stronie WOŚP wystosował apel, w którym zaprasza do odwiedzin fundacji i jej kontroli. Telewizja Republika i GP przyjęły zaproszenie, ale rzecznik fundacji zmienił zdanie i stwierdził, że WOŚP mogą skontrolować tylko połowane do tego urzędy.

 / Fot. Autor: Ja Fryta from Strzegom (Bronisław Wildstein  Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], undefined22 stycznia na oficjalnej stronie WOŚP pojawił sięapel Jerzego Owsiaka będący odpowiedzią na falę krytyki dotyczącą przejrzystości jego fundacji. W oświadczeniu Owsiak napisał:

"Ja, Jerzy Owsiak, niniejszym oświadczam, że wszystkie wydatki Fundacji są prawidłowe i nigdy i w żaden sposób nie miałem osobistego udziału w nieprawidłowym pozyskiwaniu jakichkolwiek pieniędzy z Fundacji. Oświadczam także, że jako Prezes Zarządu Fundacji jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, skarbowej czy jakiejkolwiek innej, dokonanej przez powołane do tego urzędy państwowe. Zapraszam także do wspólnej kontroli Fundację Lux Veritatis, oraz właścicieli Telewizji Republika oraz właścicieli Gazety Polskiej Codziennie, czy chociażby także Fundacji Caritas, której działalność szanuję, a która przez naszych oponentów podawana jest zawsze jako przykład super uczciwości i skuteczności w działaniu".

Przedstawiciele telewizji postanowili odpowiedzieć na apel:

"Telewizja Niezależna SA niniejszym informuje, iż przyjmuje Pana zaproszenie do przeprowadzenia kontroli.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wskazanie osoby kontaktowej celem omówienia daty przeprowadzenia kontroli oraz dokumentów, o udostępnienie których w trakcie kontroli zwróci się Telewizja Niezależna SA".

Jednak w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik fundacji, Krzysztof Dobies zaprzeczył jakoby Jerzy Owsiak zapraszał dziennikarzy do kontroli. W rozmowie tłumaczył: "Jurek napisał, że WOŚP podda się kontroli przeprowadzonej przez państwowe urzędy do tego powołane. I zaprasza do tej kontroli także TV Republikę. Nie chodziło jednak o to, że to oni mają kontrolować nas, ale mają się poddać kontroli wraz z nami. Nigdy nie deklarowaliśmy, że damy się skontrolować TV Republice czy jakiejkolwiek innej instytucji do tego niepowołanej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.