Facebook Google+ Twitter

Telewizja Russia Today chce wysłać niepokorną dziennikarkę na Krym. Abby Martin odmówiła wyjazdu

Szefostwo telewizji Russia Today chce wysłać prezenterkę Abby Martin na Krym po tym jak na antenie stacji potępiła działania Moskwy na półwyspie.

 / Fot. YouTubeW czasie programu na żywo Abby Martin powiedziała, że nie popiera tego, co w tej chwili robi Rosja, wprowadzając swoje wojska na Krym i dokonując ataku na niezależne państwo. "Zanim zakończymy program, chcę powiedzieć coś od serca o politycznym kryzysie na Ukrainie i rosyjskiej militarnej okupacji Krymu. To, że pracuję tutaj, nie oznacza, że nie jestem niezależna. Nie będę siedzieć i usprawiedliwiać agresji militarnej" - powiedziała prezenterka.

Szefostwo anglojęzycznej stacji uważa, że Martin została wprowadzona w błąd przez "media amerykańskiego głównego nurtu". Przedstawiciele telewizji twierdzą również, że dziennikarze mają swobodę w wyrażaniu własnych opinii, nie tylko prywatnie, ale i na antenie. Obiecano nawet, że nie spotka ją kara za ostrą wypowiedź. Opierając się na stwierdzeniu prezenterki, że nie ma ona głębokiej wiedzy na temat Krymu, stacja chce ją wysłać na półwysep. Abby Martin zapowiedziała jednak, że nie pojedzie na Ukrainę - podaje RMF24.pl.

Telewizja Russia Today jest postrzegana bardzo negatywnie. Dziennikarze nazywają ją tubą Kremla, a obrońcy praw człowieka zwracają uwagę, że stacja selektywnie podchodzi do informowania opinii publicznej, pomijając niewygodne dla Moskwy wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.