Facebook Google+ Twitter

Telewizja Trwam bez zgody na nadawanie na multipleksie cyfrowym

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, starająca się o koncesję dla telewizji Trwam, nie otrzymała jej.

 / Fot. Ludek at cs.wikipedia/domena publ.Jak podaje Gazeta, konkurs na nadawanie programów w pierwszym multipleksie rozstrzygnięto w kwietniu 2011 r. Wśród jego zwycięzców nie znalazła się fundacja o. Rydzyka, przez co Telewizja Trwam nie otrzymała koncesji na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym. Postępowanie odwoławcze w konkursie zakończyła decyzja KRRIT.

O przyznanie koncesji apelowała m.in. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. W poniedziałek biskupi ogłosili, że "wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej".

Nadawcy, którzy nie uzyskali koncesji w pierwszym postępowaniu, będą mogli ubiegać się o miejsce na multipleksie, jeśli zwolnią się miejsca zajęte obecnie przez Telewizję Polską. Oprócz fundacji Lux Veritatis o koncesję starało się trzech innych nadawców.

Członkowie KRRiT jeszcze przed ogłoszeniem wyników otrzymywali listy z pogróżkami. Jeden z odręcznie napisanych listów brzmiał: "Jeśli KRRiT nie wpuści TV Trwam na multipleks telewizji cyfrowej, to poświęcę się i wystrzelam was. Za kogo się uważacie sługusy szatana i obcych interesów? Będziecie cierpieć".

Prokuratura została zawiadomiona o popełnieniu przestępstwa. Niektóre listy są anonimowe, jednak ten cytowany wyżej podpisany jest imieniem i nazwiskiem. - Dostajemy też inne listy, anonimowe, nie sa sympatyczne, ale nie ma w nich takich gróźb jak ta - tłumaczy wniesienie zawiadomienia do prokuratury rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

mike
 • mike
 • 18.01.2012 08:58

@:
fujara Wczoraj 21:42
Mikołaj Wczoraj 20:08
Barbara Mirosław Krzykała Dzisiaj 00:33


NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA do oglądania Trwam lub słuchania RM. Dlaczego pienicie się jak ktoś ogranicza wasze zdanie, decyzje. Wówczas mówicie o "demokracji", wolnym kraju, wolnych ludziach i ich prawach = waszych prawach. Jesteście zwykłą bandą szczekających kundli wtedy kiedy im się nadepnie na własny ogon. nie przejdziecie obojętnie obok tego tak zwanego przez was "katola" by mu nie splunąć w twarz.
A ja się pytam: w czym jesteście od nich lepsi? podajcie konkretny przykład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla praktykujących wyznawców są kościoły, a dla chorych i słabych - programy katolickie w telewizji publicznej .
http://www.katolik.pl/przeglad-katolickich-programow-telewizyjnych-i-radiowych,20232,794,news.html
http://ficu.salon24.pl/137901,media-katolickie-w-polsce
http://www.katolik.pl/program-przegladu-katolickich-programow-telewizyjnych-i-radiowych,20247,794,news.html

W jedynce od najmłodszych - ziarno
http://www.tvp.pl/dla-dzieci/ziarno

po sniadanie dla leżących
http://media2.pl/media/73831-Sniadaniowy-program-katolicki-w-TVP1.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apogeum Polskiego fanatyzmu jeszcze chyba błąka się po moherowych manowcach. Jak długo katoland będzie wycierał kolanami klęczniki, tak długo ,,sukienkowi" będą myśleli, że ich jest ,,na wierzchu"......Ciekawe kiedy to się skończy i ile na to trzeba pokoleń ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystian Miłoszyński
 • Krystian Miłoszyński
 • 18.01.2012 00:22

2012 Wczoraj 22:31,ty prawda.
Dlaczego kryjesz się za tak głupkowaty Nick?Miej jaja , czy ikrę i pisz z otwarta przyłbicą .Podałeś link nie związany z tematem tego artykułu .Co chciałeś udowodnić , co pokazać , dlaczego to zrobiłeś , jakie jest twoje zmierzenie , co chcesz tym osiągnąć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ 2012

Przedstaw się wklejając tak jednoznacznie antysemicki link.
Napisz dlaczego w komentarzu o "Trwam".
Chcesz Rydzyka wesprzeć, czy Go "obśmiać"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
2012
 • 2012
 • 17.01.2012 22:31

Tu jest prawda http://www.youtube.com/watch?v=GcP4tmZTl-E

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 17.01.2012 21:42

kto chce sluchac slowa bozego marsz do kosciola bezboznicy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gall Anonim
 • Gall Anonim
 • 17.01.2012 21:12

niedługo to będzie się oglądać parady gejów i radziecki balet i półgodzinne reklamy bo telewizje muszą być wydajną panią co może może o każdej porze...4 razy po 2 razy...i to smutne...Polacy naoglądają się jak to leki z niczego i gówna psiego najlepsze...i pójda kupić rozumni ludzie....a jesli ktoś zakłada alternatywne telewizje to niech sobie założy teatr albo kino....bo taka jest sytuacja...może to troszku nie na temat...ale w niedzielę leciał film o dziarskiej dziewczynie co skopała chłopaka ...ze 20 kopów doszło go gdzie popadnie
Film na TvP2...uczta przemocy,chamstwa...a potem parę osób zejdzie na celę...a taki reżyser q... nic z tego nie będzie miał....a Dekalog i Czarne chmury puszczą o 1.30 i 3.00 w TVP bo są za mało edukacyjne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mikołaj
 • Mikołaj
 • 17.01.2012 20:08

Adieu ojciec Rydzyk,nie chcemy jego produkcji. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
skrzat
 • skrzat
 • 17.01.2012 17:34

LUX VERITATIS - fundacja nie ma pieniędzy na to przedsięwzięcie . Opłata wstępna to 10 milionów. Fundacja powstaje ze składek ludzi na konkretne cele statutowe. Względy prawne i finansowe to powód nieotrzymania koncesji i nie ma co upolityczniać sprawy i Polska Solidarna staje się komiczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.