Facebook Google+ Twitter

Telewizja Trwam bez zgody na nadawanie na multipleksie cyfrowym

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, starająca się o koncesję dla telewizji Trwam, nie otrzymała jej.

 / Fot. Ludek at cs.wikipedia/domena publ.Jak podaje Gazeta, konkurs na nadawanie programów w pierwszym multipleksie rozstrzygnięto w kwietniu 2011 r. Wśród jego zwycięzców nie znalazła się fundacja o. Rydzyka, przez co Telewizja Trwam nie otrzymała koncesji na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym. Postępowanie odwoławcze w konkursie zakończyła decyzja KRRIT.

O przyznanie koncesji apelowała m.in. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. W poniedziałek biskupi ogłosili, że "wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej".

Nadawcy, którzy nie uzyskali koncesji w pierwszym postępowaniu, będą mogli ubiegać się o miejsce na multipleksie, jeśli zwolnią się miejsca zajęte obecnie przez Telewizję Polską. Oprócz fundacji Lux Veritatis o koncesję starało się trzech innych nadawców.

Członkowie KRRiT jeszcze przed ogłoszeniem wyników otrzymywali listy z pogróżkami. Jeden z odręcznie napisanych listów brzmiał: "Jeśli KRRiT nie wpuści TV Trwam na multipleks telewizji cyfrowej, to poświęcę się i wystrzelam was. Za kogo się uważacie sługusy szatana i obcych interesów? Będziecie cierpieć".

Prokuratura została zawiadomiona o popełnieniu przestępstwa. Niektóre listy są anonimowe, jednak ten cytowany wyżej podpisany jest imieniem i nazwiskiem. - Dostajemy też inne listy, anonimowe, nie sa sympatyczne, ale nie ma w nich takich gróźb jak ta - tłumaczy wniesienie zawiadomienia do prokuratury rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Henryk
  • Henryk
  • 19.01.2012 18:25

Przede wszystkim on chce żeby te starsze i stare dawały mu pieniądze. I one mu ciągle dają,tak wykorzystuje ich naiwność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
  • Ewa
  • 19.01.2012 00:33

O la la! A to aż tak!. Moja kuzynka w wieku 15 lat była molestowana przez księdza katechetę po katechiźmie i już nigdy więcej przez to do spowiedzi nie poszła. Jednak ksiądz to mężczyzna i nie można mu ufać i to żadnemu. No więc i ten też.Dobrze wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chujznim
  • chujznim
  • 18.01.2012 16:18

@zet dzisiaj 10;06 JACY AGENCI są tutaj ? Ty nie pier...dol. Pani Basia, Jadzia, Cesia to nie agentki ! Taki \mike\ nie agent, najwyżej osioł. Taki \fujara\ (ja tak nazywam mojego penisa) też nie agent ! Ty budzisz podejrzenia ! Podejrzewam że jesteś gumowym uchem Ojca Redemptora Tadeusza ! Ojciec Tadeusz jest zwykłym samcem uległym chuci. Ma ciągły wzwód i biega za parafiankami a co starszą dogoni to ją wyspowiada bez gry wstępnej i udzieli rozgrzeszenia, kończąc to co my nie Rydzyki nazywamy aktem płciowym czy kopulacją albo zwykłym ruchaniem. To nie marudź ZET !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mikołaj
  • Mikołaj
  • 18.01.2012 14:30

@emeryt Bardzo często starzy mają swoje własne piękne domy i mieszkania. O.Rydzyk,tak jak i dom starców nie jest im do szczęścia potrzebny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 18.01.2012 12:48

w gorach zycie jest twarde .tutaj nie ma bezrobocia pracy jest dosyc kto chce prace sobie znajdzie.malo jest takich ktorzy dorobili by sie milionow uczciwa codzienna praca.zyjemy skromnie ale w rzeczywistosci bogaci.bogactwo to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie.milosc do ziemi dobre relacje pomiedzy sasiadami szacunek do blizniego do rodzicow do starszych do nauczycieli do ksiezy skromnosc i hardosc nie wywyzszanie sie.niekiedy wystarczy tak malucko.pozdrowic i usmiechnac sie.w razie nieporozumienia pierwszy wyciagnac reke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 18.01.2012 11:01

Chrześcijanin Dzisiaj 09:49

nie wkładaj mi w usta słów których nie powiedziałem. nie mam zamiaru twierdzić że ludzie wierzący są lepsi od niewierzących. uważam po prostu że jesli wszyscy ludzie są równi to nikt nikogo nie powinien ograniczać. nie ma więc z tej strony podstaw do nieudzielenia koncesji na nadawanie audycji i programów w radiu i telewizji "tematycznej". nie chcesz oglądać tego kanału? włącz sobie inny

-"Dlaczego na pielgrzymce poturbowaliście dziennikarkę Polsatu" - "poturbowaliście" nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Rozróżnij "furiatów" i "fanatyków" od reszty wyznającej tą samą wiarę lub jakiś inny pogląd. tacy ludzie zdarzają się we wszystkich kręgach społecznych. Wymierz sprawiedliwość osobie która "poturbowała" dziennikarkę a nie zarzucaj tego występka ogółowi.

-"Dlaczego nie występują w Radiu Maryja n. muzułmanie albo protestanci ,czy chociażby prawosławni " - po części mogę się zgodzić z opinią. RM ogranicza zaproszenia do osób wypowiadających się podobnie jak i ono ale myślę że w radio muzułmańskim nie uświadczysz również katolika,

-"Twierdzę ,że zawłaszczcie calom scenę społeczną w Polsce i jesteśćie bardzo często wrogo nastawieni do nas." - do Was czyli do kogo? znowu generalizujesz. - nie jestem wrogo nastawiony do nikogo ale tak samo jak Ciebie wkurzają pewne fanatyczne wystąpienia ze strony środowisk katolickich to katolików też wnerwia zakłamanie, obłuda i wyśmiewanie ich wiary ze strony przeciwnej.

czytaj ze zrozumieniem i pomyśl trochę szerzej. nie ograniczaj się do My vs Wy. w czym czujesz się ograniczony przez katolików? jesteś człowiekiem który robi to na co ma ochote, uszanuj innych którzy mają ochotę zrobić coś innego niż Ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kicia
  • kicia
  • 18.01.2012 10:59

Wspaniała wiadomość!!!Hura!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zet
  • zet
  • 18.01.2012 10:06

tutaj nie ma z kim dyskutować bo sami agenci, POprawni i lewacy. taka kowalczykowa np. czego tu siedzi chodź już mózg jej się lasuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt
  • emeryt
  • 18.01.2012 10:00

Pani Jadźko,a dla starych są domy starców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chrześcijanin
  • Chrześcijanin
  • 18.01.2012 09:49

mike Dzisiaj 08:58 w czym jesteśmy gorsi.Dlaczego na pielgrzymce poturbowaliście dziennikarkę Polsatu.Dlaczego nie występują w Radiu Maryja n. muzułmanie albo protestanci ,czy chociażby prawosławni .Czym jesteśmy gorsi dla was??Twierdzę ,że zawłaszczcie calom scenę społeczną w Polsce i jesteśćie bardzo często wrogo nastawieni do nas.