Facebook Google+ Twitter

Telewizja w kinie: eksperyment w krakowskim Arsie

Krakowskie Centrum Kinowe Ars, które rok temu obchodziło swoje 90-lecie, wspólnie z Telewizją Kraków zorganizowało pionierski cykl spotkań "TV-ARS - spotkania ze Sztuką". Wczoraj odbyła się pierwsza projekcja.

Ideą przewodnią jest prezentowanie nagrań Telewizji Kraków, opowiadanie o ich powstaniu i dyskusja z twórcami. Na pierwszym pokazie, poświęconym reportażowi interwencyjnemu, zaprezentowano trzy krótkie filmy z ostatnich dni (pochodzące z programu „Kronika”) i dwa dłuższe reportaże: jeden to odcinek programu „Podglądacze” z 2007 roku, a drugi to film nieżyjącego już Macieja Szumowskiego „Smoleń”, pochodzący aż z 1970!

Pierwsze koty za płoty, początek mimo ciekawej i oryginalnej idei był jednak niezbyt imponujący. W gruncie rzeczy, dużo bym nie stracił, gdybym nie poszedł. Niedopracowania techniczne takie, jak problemy z dźwiękiem i obrazem, skutecznie psuły pozytywne wrażenia. Rekompensowała to część druga spotkania, czyli dyskusja, która była dość ciekawa. Wspominano osobę wybitnego dziennikarza Macieja Szumowskiego, a ponadto najaktywniejsi widzowie mogli otrzymać zaproszenia na seanse premierowe. Oprócz zaplanowanych filmów pokazano też nową czołówkę Arsu z muzyką Zygmunta Koniecznego (po drugim pokazie miałem jej już na długo dość).

Można się spodziewać, że następne spotkania po przeanalizowaniu wczorajszego będą ciekawsze. Mają się odbywać w każdą trzecią niedzielę tygodnia, już znany jest temat następnej projekcji: "Kultura na szklanym ekranie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.