Facebook Google+ Twitter

Telewizje i radia walczą o widzów i słuchaczy w sieci

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-27 09:46

Stacje telewizyjne i radiowe zaczynają coraz ostrzejszą walkę na newsy w internecie.

Stacje telewizyjne i radiowe zaczynają coraz ostrzejszą walkę na newsy w internecie. Do istniejących już portali informacyjnych TVN 24 i TVP Info dołączy w tym roku nowy konkurent - witryna Polskiego Radia. To trend światowy, ciężar wielu redakcji przenosi się do rzeczywistości online, kluczową sprawą jest szybkość tego medium - ocenia szef portalu Tvn24.pl Kuba Sufin. Ale Polskie Radio ma jeszcze jeden dodatkowy powód na zainteresowanie się rynkiem inter-netowym. - Nasze plany związane ze stroną www pomogą uzupełnić ubytki z opłat abonamentowych wpływami komercyjnymi - mówi otwarcie Robert Wijas, wiceprezes Polskiego Radia. Według szacunków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2008 roku radio otrzymało o 39 mln mniej, niż początkowo planowano, w tym roku ta kwota ma być mniejsza o dodatkowe 31 mln zł.

Dlatego ta strategia nie może dziwić, tym bardziej że już w 2007 roku w Polsce wpływy z reklam w sieci wyprzedziły te z reklam na antenach radiowych. Firmy wydały wówczas na reklamę w internecie 600 milionów zł (to ok. 70 milionów więcej niż w radiu).
Teraz ręce do tego tortu wyciąga Polskie Radio. W tym miesiącu pełnomocnikiem zarządu ds. portalu informacyjnego został Andrzej Mietkowski, były dyrektor Agencji Informacji TVP (za prezesa Bronisława Wildsteina nadzorował "Wiadomości") i dawny dyrektor programowy Inforadia (obecnie Tok FM). Ma być odpowiedzialny za stworzenie w ciągu kilku miesięcy projektu nowego portalu.

Pewne jest, że portal będzie korzystał z newsów tworzonych przez redakcję Informacyjnej Agencji Radiowej. Za ten efekt synergii ma odpowiadać m.in. nowy szef IAR Piotr Wawrzeński (dotychczas członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej). Andrzej Mietkowski nie chce na razie zdradzać swojego pomysłu na portal. - To jest objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. Więcej będę mógł powiedzieć dopiero za kilka tygodni - mówi tylko.

Całość artykułu przeczytasz na Polskatimes.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.