Facebook Google+ Twitter

Telewizory LCD polskim hitem eksportowym

Polska stanie się niedługo europejską potęgą w produkcji telewizorów. Po takich firmach jak LG Philips czy Funai produkcją telewizorów LCD w Polsce zainteresowała się katowicka firma Pronox.

Polska staje się europejską potęgą w produkcji nowoczesnych telewizorówPolska nigdzie na świecie nie jest kojarzona z nowoczesnym sprzętem RTV. Niedługo to się zmieni, gdyż stajemy się prawdziwą potęgą w produkcji nowoczesnych telewizorów. To w naszym kraju wybudowały swoje zakłady lub mają to zamiar zrobić m.in. LG Philips, Funai, Toshiba czy Sharp.
Inwestorów zagranicznych przyciągają do Polski niskie koszty pracy, dobre położenie naszego kraju i kwestie podatkowe (niskie podatki, ulgi podatkowe, Specjalne Strefy Ekonomiczne). Bardzo dobrze, że właśnie w Polsce powstaną te zakłady, gdyż są to inwestycje z kręgu nowych technologii, a te są najbardziej perspektywiczne i korzystnie wpływają na wizerunek kraju.

Pronox - nowy gracz na rynku

Puls Biznesu podał informację, że produkcji telewizorów LCD w Polsce na dużą skalę (2 mln sztuk rocznie) chce się podjąć katowicka firma Pronox. Wejście na ten rynek rodzimej firmy jest jeszcze lepszą wiadomością dla naszej gospodarki niż inwestycje międzynarodowych koncernów elektronicznych. Na razie nie wiadomo jednak, pod jaka marką będą produkowane te telewizory, ani jak duża część produkcji będzie realizowana w Polsce.

Inwestycje producentów sprzętu RTV - same plusy

Tak duże inwestycje producentów telewizorów w Polsce wynikają z prognozowanego przez nie ogromnego popytu na nowoczesne telewizory plazmowe i LCD, jaki ma się pojawić w najbliższym czasie w Europie. Mieszkańcy starego kontynentu będą wymieniać przestarzałe odbiorniki telewizyjne na nowoczesne, płaskie telewizory – oczywiście produkowane w Polsce. Jak przewiduje minister gospodarki Piotr Woźniak, w 2010 roku Polska będzie zaspokajać prawie 80 proc. europejskiego zapotrzebowania na telewizory!
Ciężko zliczyć wszystkie korzyści, jakie przyniosą Polsce powyższe inwestycje. Do najważniejszych należą: wzrost zatrudnienia, zmiana wizerunku polskiej gospodarki, dodatkowe wpływy do budżetu z podatków i niższe ceny sprzętu RTV w Polsce. Te kilka decyzji gospodarczych jest ogromnym sukcesem Polski i należy się cieszyć, że zawirowania na polskiej scenie politycznej nie wpływają negatywnie na dobrze prosperującą polską gospodarkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żeby jeszcze ktoś pomagał w obniżeniu kosztów pracy to by było super. To niezła wiadomość. Czekam z niecierpliwością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.