Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28241 miejsce

Telewizyjne tradycje świąteczne

Nieodłącznym elementem spędzania świąt przed telewizorem nad Wisłą jest bez wątpienia "Kevin sam w domu". Okazuje się, że nie tylko Polacy mają takie tradycje - Szwedzi od 50 lat, rok w rok o tej samej porze oglądają kreskówki Disneya.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spirit_43_-_Donald_Duck_-_Ànec_Donald_-_title_card_-_títol.JPG / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Spirit_43_-_Donald_Duck_-_%C3%80nec_Donald_-_title_card_-_t%C3%ADtol.JPG Każdego roku, w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 15 przed szklanymi ekranami w Szwecji zasiadają widzowie, by obejrzeć w głównym kanale szwedzkiej telewizji TV1 blok filmów animowanych Disneya pod tytułem Walt Disney Presents "From All of Us to All of You" (po szwedzku: Kalle Anka och hans vänner önskar God Jul). Audycja jest nadawana od 1959 r. czyli już 50 lat. Program składa się z kilkunastu filmów animowanych Disneya z lat 30., 40., 50. i 60. ubiegłego stulecia. Wśród nich takie hity jak: Kopciuszek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków oraz Księga Dżungli. Co roku do tej listy jest dodawana jedna z najnowszych produkcji ze studia Walta Disneya. Program trwa kilka godzin.W ubiegłym roku zanotowano najniższe od 15 lat zainteresowanie programu, choć i tak przyciągnął on przed ekrany 3,2 miliona widzów, co daje 36 procent całej widowni w tym czasie. Audycję próbowano ściągnąć z anteny wielokrotnie m.in. w latach 70. XX w. ale jak dotąd żadnemu dyrektorowi stacji się to nie udało. Program łączy kilka pokoleń i nic nie wskazuje na to aby prędko zniknął ze świątecznej ramówki w Szwecji.

Polacy nie gęsi i też swoją tradycję telewizyjną mają. Kto z nas, zwłaszcza młodego pokolenia, nie oglądał Kevina samego w domu czy Kevina samego w Nowym Jorku? Te dwie amerykańskie komedie na stałe weszły do świątecznej ramówki w naszym kraju. Rok temu oglądalność tego pierwszego filmu wyniosła 5 796 342 widzów (źródło).

Źródło:
slate.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.12.2009 08:42

Jak jest różnica między telewizją szwedzką a polską?
Posłużę się cytatem z artykułu "...Co roku do tej listy jest dodawana jedna z najnowszych produkcji ...", a w Polsce nic nie zmieniają. Chyba jesteśmy większymi tradycjonalistami ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kevin to hit , ale nie oglądałem .Przynajmniej w tym roku,na Polsacie obejrzałem komedię Plotka. Oglądałem dużo Animal Planet, bardzo lubię tę stację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no tak, okazuje się, że święta nie mogą się odbyć bez telewizji .Sam na to pomstuję, ale otwieram to pudło, wiedząc, że 95% repertuaru to na okrągło przypominane starocie lub filmy kompletnie nie pasujące do nastroju świątecznego. Jak człowiek dodatkowo pobiega po egzotycznych programach satelitarnych, to widać ze dla dużej części globu nie ma żadnych świąt.
Jeżeli bez filmów nie można się obejść (no bo nie można ) to lepiej coś wybrać z DVD lub sieci (sa legalne usługi VoD i jest też nielegalne ściągnie filmów).Moje wołanie o nie czynienie tego ostatniego będzie oczywiście wołaniem na puszczy, a więc morałow nie będę prawić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.