Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30712 miejsce

Telewizyjny przewodnik olimpijskiego kibica

Gdy w Pekinie będzie godzina 18.00 u nas dopiero południe. Z powodu tej różnicy czasowej transmisje w naszych kanałach telewizyjnych będą się rozpoczynać o 3.00 nad ranem. Olimpiada rozpocznie się 8 sierpnia.

Koła olimpijskie / Fot. Źródło: www.wikipedia.pl TVP1 i TVP2
Właśnie o tej godzinie ma ruszać relacja na żywo w TVP1. O 7.30 kibice będą się przełączać na TVP2, by w południe wrócić do kanału pierwszego. Relacja z olimpijskich aren ma tu trwać do 17.00. Dodatkowo w programie drugim zobaczymy audycję „Z olimpijskich aren” (22.00-24.00 od poniedziałku do soboty i od 19.00 do 19.00 w niedziele).

W sumie ma to być 1000 godzin nadawania (transmisje i retransmisje oraz programy) – ponad 40 godzin dziennie. 200 godzin ma stanowić przekaz na żywo. W Pekinie olimpiadę obsługiwać będzie 45 dziennikarzy, a w Warszawie 200 osób. Pekińskie centrum prasowe jest już otwarte. To czteropiętrowy budynek. Zapewnia jednoczesną pracę prawie sześciu tysiącom dziennikarzy i fotoreporterów.

Będą się oni koncentrować na występach naszych zawodników, szczególnie tych, którzy mają szanse na zdobycie medali. Transmitowane też będą wszystkie mecze polskich siatkarzy, siatkarek i piłkarzy ręcznych.

TVP Sport i TVP HD

Na tych antenach relacje również będą się rozpoczynać o 3 rano czasu warszawskiego. Od 3.00 do 17.00 transmisje, a od 17.30 do 23.00 retransmisje. Tu także możliwe będzie oglądanie spotkań naszych siatkarek, siatkarzy, piłkarzy ręcznych oraz zdecydowana większość pozostałych meczy w najpopularniejszych dyscyplinach.

Kanał TVP HD jest nowością umożliwiającą relacje w technologii High Definition. Przez całą dobę ma pokazywać pekińskie wydarzenia w wysokiej rozdzielczości gwarantującej najwyższą jakość dźwięku i obrazu. Dziennie ma być 18 godzin transmisji w tym formacie.

Negocjacje z platformą cyfrową i kablówkami w sprawie dystrybucji tego kanału są w końcowej fazie. To prawdziwa nowość dla polskich telewidzów. Po wejściu na stronę internetową www.pekin.tvp.pl widzowie sami zdecydują, którą relację w danym momencie chcą oglądać. O dowolnej porze dnia wybierać będzie można pomiędzy pięcioma kanałami tematycznymi i dodatkowo programami z klasycznej telewizji. Serwis ma ruszyć z końcem sierpnia.

TVP Info

Przez całe dnie systematycznie mają być podawane najświeższe informacje z pekińskich aren sportowych. „Poranek olimpijski” (5.00 – 9.00). W godzinach 9.00 – 17.00 co godzinę serwis informacyjny. „Raport olimpijski” (17.00 – 17.30) i „Wieczór olimpijski” (22.00 – 23.23).

Eurosport

Tu będziemy mieć transmisje 24 godziny na dobę – zarówno programy na żywo jaki i powtórki. Eurosport po polsku to tylko jedna z 20 filii tej stacji, dlatego ma przedstawiać wydarzenia najważniejsze i najciekawsze w skali całych igrzysk, więc stacja nie będzie się skupiać na występach naszych rodaków, oprócz tych podczas których będą walczyć o medale. Codziennie o godz. 7.00 i ok. 9.00 nadawane będą półgodzinne informacje w których dziennikarze jednocześnie mają zapowiadać najbliższe zmagania. Później między 17.00 a 18.00 będzie olimpijski serwis.

Komentatorzy

W TVP ceremonię otwarcia komentować będą: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński. Sprawozdawcy z Pekinu to m.in. Janusz Pindera (boks), Marek Jóźwik (lekka atletyka), Dariusz Szpakowski (wioślarstwo i kajakarstwo), Ryszard Łabędź (szermierka, koszykówka), Jacek Jońca (tenis ziemny), Tomasz Jasina (łucznictwo) i Waldemar Heflich (żeglarstwo). Ekipą w Pekinie dowodzić ma Robert Korzeniowski – od 2007 dyrektor TVP Sport.

W Warszawie nad wszystkim czuwać będzie Jarosław Idzi, a gospodarzami warszawskiego studia zostaną m.in. Paulina Chylewska, Maciej Jabłoński, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski, Grzegorz Mędrzejewski, Maciej Iwański, Rafal Patyra, Michał Olszański i Robert El Grendy.

Olimpijskie programy w TVP nadawane będą już od 6 sierpnia, chociaż ceremonia otwarcia rozpocznie się dopiero 08.08.2008 o godzinie 08.08.08 czasu pekińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

szpakowski i wioślarstwo... dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jaka będzie skala bojkotu? wg mnie żadna! albo mierzona w promilach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba sporo osób ma mieszane myśli i uczucia. Z jednej strony chciałoby się cieszyć sportem, a z drugiej... no właśnie... nie wszystko jest w porządku, a nawet jest bardzo nie w porządku. Taki mamy rezultat decyzji o przyznaniu olimpiady Pekinowi. Cóż możemy zrobić przeciwko tym wyrokom? Protestować, brać udział w akcjach Amnesty International... i co jeszcze na dobrą sprawę?
Swoją drogą ciekawe jaka będzie oglądalność. Czy będzie i jaka skala bojkotu transmisji z racji na to, że to z Pekinu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, ja się zamierzam cieszyć olimpiadą, sportem, zawodami, rywalizacją....;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2008 16:49

Średnio rocznie w komunistycznych Chinach wykonuje się ponad 5000 wyroków śmierci.
Dwa tygodni olimpiady to średnio około 200 wykonanych wyroków. Kiedy będą transmisje z takich wydarzeń ? Czy może schowane będzie to pod dywan i wszyscy cieszymy się tylko potem i zmęczeniem ochotników sportowców ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"solidarności ze sportowcami" ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli nie wychodzę z domu przez ten czas:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2008 11:55

7 sierpnia na znak protestu i solidarności ze sportowcami golę głowę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek już gotowy chłonąć olimpiadę z telewizora do oporu! :))) A tu jeszcze prawie dwa tygodnie:/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.