Facebook Google+ Twitter

Telewizyjny Skype?

Założyciele telefonii internetowej Skype rozpoczęli testowanie serwisu dostarczającego telewizji wysokiej rozdzielczości przez internet - donosi Financial Times.

Usługa, nazwana "Venice Project" ma dostarczać bezpłatnie, przez łącze internetowe telewizję HDTV łącząc „najlepsze co w internecie z najlepszym co w telewizji", powiedzieli w wywiadzie dla Financial Times Janus Friis i Niklas Zennstrom, założyciele Skype. Obaj zainwestowali w nowy projekt pieniądze ze sprzedaży Skype gigantowi aukcyjnemu Ebay. Wedle wstępnych założeń, telewizja ma się utrzymywać z reklam. .

– Najlepszą telewizją jest HDTV, ale istotna jest także zawartość kanałów – oświadczył Friis w wywiadzie. Dzięki technologi P2P (sieci komputerów a nie centralnym serwerze) z oferty korzystać będą mogły miliony internautów. Friis powiedział, że na razie usługę testuje grupa beta testerów i oficjalnie zostanie udostępniona w przyszłym roku.

Dotychczas, projekt nie zaiteresował wielkie firmy z branzy rozrywkowej, które miałyby dostarczyć zawartość. Nieoficjalnie mówi się o testowaniu usługi przez Warner Music, w celu stworzenia kanałów dla prezentującego dorobek artystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.