Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2366 miejsce

Temat lekcji: Jak poprawnie wciągać kokainę

We włoskim liceum uczniowie drugich klas zostali przeszkoleni w temacie narkotyków. Dostali również ulotki zawierające „instrukcję obsługi” zażywania kokainy, cannabis, alkoholu, grzybów halucynogennych i extasy.

 / Fot. Screen ze strona" La Repubblica"Podczas dwugodzinnego wykładu nastolatki dowiedziały się w jaki sposób spożywać poprawnie kokainę czy cannabis. Wychowankowie liceum otrzymali specjalne bransoletki na prezerwatywy. Prawdziwa lekcja życia. Jednak na tym się nie skończyło. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki zawierające serię porad dotyczących poprawnego spożywania szkodliwych substancji. Oto tylko niektóre z nich:

Kokaina. Uważaj na dawki. Za pierwszym razem weź tylko pół dawki, bo nie masz pewności jak zareagujesz”, "Jeśli boli cię nos, lub krwawisz albo tworzą się strupki przestań wciągać”, „Jeśli odczuwasz negatywne sensacje wstrzymaj tymczasowo lub przestań zażywać cannabis”.

Dojrzewająca młodzież boryka się z wieloma młodzieńczymi problemami. Jak przełamać onieśmielenie i zawstydzenie towarzyszące kontaktom z płcią przeciwną?

Spożywamy alkohol po to by stać się pewniejszym, pozbyć się wstydu i napięcia, mieć większą energię i być odważniejszym w stosunku do płci przeciwnej, zabawić się z przyjaciółmi...”.

Tylko to należało powiedzieć uczniom, którzy zaczynają chodzić na pierwsze prywatki.

Rodzice określili całą akcję jedynym słowem - "skandal". Nikt jasno nie powiedział dlaczego nie powinno się zażywać tego typu substancji. Dzieci nie zostały ostrzeżone przed negatywnymi skutkami brania narkotyków. Po prostu poinformowano je jak ich używać i jakie efekty powoduje poszczególny narkotyk. Dlatego też rodzice domagają się kolejnego szkolenia, ale jak mówią „tym razem przeprowadzonego przez osoby kompetentne, które będą w stanie wytłumaczyć nastolatkom, dlaczego nie powinno się zażywać narkotyków”.

Projekt kampanii informacyjnej został zrealizowany przez kooperatywę społeczną Coop Cat i został zaakceptowany przez urząd miejski oraz miejską placówkę służby zdrowia ASL, która, nie wnikając w szczegóły, pozwoliła na taką akcję w szkolnej placówce. Do tej pory tego typu działania były przeprowadzane na włoskich ulicach, czyli w miejscach gdzie spotyka się młodzież (dyskoteki, koncerty czy puby).

Najwidoczniej kooperatywa, która uzyskała pieniądze na realizację projektu, przemarzła na ulicach i chcąc zrealizować ilość wypełnionych „misji” postanowiła zakończyć jak najszybciej projekt. Przecież pieniądze już im przyznano...

źródło: "La Repubblica"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

to we Florencji. lokalna aferka. Też sposób na odwrócenie uwagi od rzeczywistych problemów targających włoskie społeczeństwo.

jest to metoda "na przekór"... zamiast zakazywać. bo zakazany owoc smakuje. To zachęcaja do trucizny. Niegłupi psycholog. hehehehe. No a rodzice przynajmniej nie my.lą o polityce Włoch i kryzysie ekonimicznym tylko drżą nad pociechami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to we Wloszech, powiedzieli jak sie narkotyzowac (bo moze wszyscy nie wiedza), ale jakie sa skutki to juz nie ( bo o tym to wszyscy powinni wiedziec) ..........

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.01.2009 23:24

+))) U nas tez powiało nowym!!!... Do programów szkolnych na wniosek hierarchów kościoła wprowadzi się informację: "W jaki sposób dziewica winna powściągać swe kokieteryjne zachowanie, aby wykształcić pozagenitalne zainteresowania mężczyzn". Paranoja pictures.... Autoryzowana..... :))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, w Polskiej szkole to nie uczą nawet jak prezerwatywy stosować, więc z dwojga złego chyba bym wolał 'system włoski'.
Może mniej nieszczęść by było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie polskie dzieci znają skutki picia wódki. Czy to powstrzymało któreś z nich przed wzięciem alkoholu do ust?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Projekt kampanii informacyjnej został zrealizowany przez kooperatywę społeczną Coop Cat i został zaakceptowany przez urząd miejski oraz miejską placówkę służby zdrowia ASL, która, nie wnikając w szczegóły, pozwoliła na taką akcję w szkolnej placówce"

Pionierskie przedsięwzięcie , Aniu; komu jeszcze przyjdzie taki pomysł do głowy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.