Facebook Google+ Twitter

"Temat: Rzeka", czyli pomóżmy Wiśle i innym polskim rzekom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-13 14:13

Polska zajmuje 5. miejsce w Europie pod względem długości rzek. Wg World Wildlife Fund 56 proc. długości biegu Wisły nie mieści się w żadnej klasie czystości wód. Zmiana tego stanu rzeczy zależy nie tylko od władz czy instytucji, ale także od obywateli. Jak możemy pomóc rzece? Zastanawiają się nad tym uczestnicy programu "Temat:Rzeka". Wiadomości24 uważnie się przyglądają efektom prac, także dlatego, że są jednym z patronów medialnych akcji.

 / Fot. plakat„Temat: Rzeka” ma w założeniu zwiększyć wiedzę ludzi oraz zaangażowanie ich w ochronę rzek i ich nabrzeży. To z kolei przyczynić ma się do ochrony dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego tych terenów.

Polska zajmuje 5. miejsce w Europie pod względem długości rzek. Według danych World Wildlife Fund 56 proc. długości biegu Wisły nie mieści się w żadnej klasie czystości wód. Zmiana tego stanu rzeczy zależy nie tylko od działań władz, instytucji czy firm, ale także od obywateli.

Program „Temat: Rzeka” ma zasięg ogólnopolski. Przez cały czas trwania projektu (wrzesień 2010 - listopad 2011) zespół Fundacji Impact będzie inicjował lokalne projekty prorzeczne oraz kampanie informacyjno promocyjne organizowane przez samych mieszkańców. Program edukacyjny „Temat: Rzeka” zakłada powołanie kilkunastu inicjatyw lokalnych w całej Polsce.


Projekt skierowany jest do 5 grup:
- Społeczności lokalnej i organizacji pozarządowych (uczestnicy warsztatów, inicjatyw lokalnych)
- Dzieci i Młodzieży w wieku 7-19 lat (uczestnicy konkursu, warsztatów, inicjatyw lokalnych)
- Studentów i wykładowców szkół wyższych – zwłaszcza o profilu ekologicznym, artystycznym, medialnym (uczestnicy konkursu, debat)
- Nauczycieli, Animatorów oraz Ośrodków edukacji ekologicznej (uczestnicy konkursu, debat)
- Mediów ogólnopolskich i lokalnych (patronat nad projektem – oprawa redakcyjna wydarzeń).

Tematem niniejszego programu jest rzeka - zarówno z zagospodarowanym nabrzeżem, jak i dzika. Działania podejmowane przez Fundację Impact, mają na celu popularyzację rzeki jako części życia społeczeństwa i miasta. Największy udział w treściach edukacyjnych programu ma promocja zrównoważonego rozwoju oraz problematyka ochrony klimatu w kontekście rzecznym.

W celu upowszechnienia wiedzy na temat wpływu człowieka na rzeki oraz promowania zasad zrównoważonego rozwoju w tym kontekście, planujemy zaktywizować mieszkańców do działań na rzecz ochrony rzek, zaprezentować dobre praktyki ochrony rzek, stworzyć bazę wiedzy i komunikacji dotyczącej ochrony rzek przez człowieka poprzez stworzenie strony internetowej projektu, zainteresować tematem ochrony rzek media ogólnopolskie i lokalne poprzez kampanie informacyjno-promocyjne projektu (konkursy, akcje, wystawy, konferencje).

Zachęcamy do udziału w konkursie
 / Fot. plakat

Organizator: Fundacja Impact

Partnerzy: Klub Gaja, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Aersis Futuro, Platforma river//cites, Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska, Partnerstwo Dla Klimatu, RZGW Warszawa.

Patroni Medialni: Polskie Radio Pr 4, Wp.pl, TVP Warszawa, Wiadomosci24.pl, Miesieczniki - Przegląd Komunalny, Eko Natura, Cogito, Viktor, Serwisy - Bionotatki.com, Ekologia.pl, Komunalny.pl, Zielonalekcja.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl oraz Akademia Fotografii.

Czytaj też:
Zapraszamy do udziału w konkursie
Temat:Rzeka. Weź udział w konferencji
Temat:Rzeka. Warsztaty fundacji Impact

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.