Facebook Google+ Twitter

Temat "Rzeka". Weź udział w warsztatach Fundacji Impact

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-20 22:55

Program "Temat: Rzeka" to nowa kampania ogólnopolska realizowana przez Fundację Impact, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem zrównoważonego rozwoju polskich rzek oraz jak najlepsze przygotowanie organizacji pozarządowych do realizacji projektów nadrzecznych. Jednym z narzędzi programu są właśnie warsztaty.

 / Fot. mat. prasoweBędzie to pięć trzydniowych warsztatów o zasięgu regionalnym dla środowisk związanych z NGO, zwiększający ich kompetencje w zarządzaniu projektem nadrzecznym (budowanie lokalnej strategii, budowanie partnerstw, pozyskiwanie funduszy, poznanie elementów prawa wodnego i prawa ochrony przyrody, promocja, planowanie i konsultowanie działań).

Wrzesień - Październik 2010
24-26 wrzesień - Bydgoszcz
8-10 październik - Warszawa i Wrocław
22-24 październik - Kraków i Tczew
Zapewniamy koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Zarządzanie projektem nadrzecznym i budowania (oraz podtrzymywania) partnerstw na różnych poziomach -lokalnym i regionalnym. Omówimy zarówno prawne i ekonomiczne aspekty działania, społeczną stronę zaangażowania ludzi. Przede wszystkim chcemy razem z Państwem spojrzeć na lokalne problemy rzeczne z jak najszerszej perspektywy, uwzględniając różne interesy i potrzeby. Będą to szkolenia metodami aktywnymi, "taylor made" dopasowane do Państwa problemów, sytuacji lokalnej i potrzeb aktualnych. Przed warsztatami będziemy
z Państwem o tym rozmawiać i prosić o przekazanie nam aktualności z obszaru Państwa działań.

Zapraszamy Państwa do udziału w 1 z 5 szkoleń regionalnych.
Oznacza to, że na 1 szkoleniu spotkają się przedstawiciele kilku organizacji, niekoniecznie z 1 miejscowości. Być może de facto organizacje będą działały lokalnie, bardzo blisko siebie, na czym nam najbardziej zależy, jednak staramy się na każde z 5 szkoleń zaprosić również przedstawicieli Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz urzędnika z UM, w którym będzie się odbywał warsztat, odpowiedzialnego za pracę nad dokumentami dot. zagospodarowania terenu, tworzenie planu miejscowego, itp.

Uczestnicy:

Uczestnikami szkoleń mogą być działacze i członkowie organizacji pozarządowych, ale też pracownicy firm i instytucji, które chcą zaangażować się w działania nad rzeką. Im bardziej różnorodna grupa, tym lepiej.

Dla uczestników wszystkich 5 warsztatów przygotowujemy w listopadzie konferencję w Warszawie podsumowującą warsztaty oraz zawiązujące partnerstwo ogólnopolskie dla
organizacji i instytucji zainteresowanych działaniem dla zrównoważonego rozwoju rzek i nabrzeży w Polsce.

 / Fot. mat. prasoweOgólnopolska konferencja "Temat: Rzeka. Ekologia, ludzie, rozwój - inicjatywy
na rzecz rewitalizacji rzek i nabrzeży rzek w Polsce"

Warszawa, 4-5 listopad 2010

Konferencja umożliwi spotkanie się przedstawicielom instytucji, firm i organizacji - zwłaszcza uczestnikom warsztatów, a także studentom, m.in. geografii czy architektury krajobrazu. Podczas konferencji powołana zostanie Ogólnopolska Sieć Animatorów Rzek.

Wiadomości24.pl są jednym z patronów medialnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy nie może powstać organizacja która propagowałaby gospodarcze wykorzystanie czegokolwiek?
Projekt Strategii Wodnej 2030 odsuwa ludzi od wody, ogranicza rozwój etc. A każde nieróbstwo, oj przepraszam, ekologiczny monitoring czy też kosztowne opinie środowiskowe które wprwadza się do każdej dziedziny gospodarki i do każdego miejsca w kraju (istniejące drogi, miasta, etc) ogranicza rozwój i upośledza nas wszystkich. W Polsce jest już wystarczająco dużo powierzchni by ją monitorować i oglądać zgubną dla środowiska, stanu tlenu i dwutlenku węgla, sukcesję.
Hugh!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.