Facebook Google+ Twitter

Tempelton zatrudni w Poznaniu 500 osób

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-05-18 07:50

Na początek 75, a w ciągu pięciu lat 500 osób zostanie zatrudnionych. Centrum specjalistycznych usług w dziedzinie zarządzania rozpocznie działalność 1 lipca. Uruchomi je Franklin Templeton Investments, jedna z największych, światowych grup zarządzania funduszami. Oddział amerykańskiej firmy będzie mieścił się w budynku Andersia Tower.

– Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tu zlokalizować naszą inwestycję – mówi Jennifer Bolt, wiceprezes Franklin Templeton Investments do spraw operacyjnych i technologii. – Bardzo pomogły nam w tym władze miasta. Na początku chcemy zająć się technologią przetwarzania danych, później także rachunkowością funduszy, podatkami i zarządzaniem ryzykiem. Franklin Templeton zamierza w poznańskim centrum zatrudnić Polaków.– Amerykanie będą t ylko ich szkolić – dodaje J. Bolt.Zarówno prezydent Ryszard Grobelny (pierwszy z lewej), jak i Jennifer Bolt, wiceprezes FranklinTempleton Investments do spraw operacyjnych i technologii oraz Alok Sethi, prezes Franklin Templeton International Services uważają, że wybór Poznania na lokalizację centrum specjalistycznych usług w dziedzinie zarządzania inwestycjami był trafny - / Fot. FOT. UMP

Wczoraj Amerykanie rozmawiali o kadrach z przedstawicielami Akademii Ekonomicznej. Zapewniono ich, że mogą liczyć na pomoc poznańskich uczelni i wykładowców.
Franklin Templeton rozważając lokalizację centrum usług brał pod uwagę pięć krajów, w tym Polskę. Wybrano nasz kraj ze względu na dynamiczny wzrost gospodarczy. O inwestora rywalizowało sześć polskich miast. Wygrał Poznań.

Szczegóły na stronie www.prasa24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.