Facebook Google+ Twitter

Ten bezczelny staruszek

Urodził się 24 października 1934 r. Podporządkował sobie blisko 24 mln. Polaków Nikt go nie lubi. Jest pazerny, każe sobie, co miesiąc słono płacić, nie dając nic w zamian. Nic, albo tak mało, że aż nic.

Poznańska siedziba ZUS. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. MOs810Zatrudnia 47 tysięcy pracowników, którzy codziennie zasiadają z poranną kawusią przy biurkach w 43 oddziałach na terenie całego kraju.
Ma swoje lata, ale młodo wygląda. Posiada sporo kasy. To ona pozwala mu na drobne zabiegi pielęgnacyjne, stwarzające pozory, że dziadek świetnie się trzyma. Jakiś botoksik, masażyk, lifting, liposukcja i inne takie.
Ani mu się śni, trzymać pieniądze na czarną godzinę. Nie dba o swoje dzieci i wnuki. Za lojalność i szczodrość, daje im ochłapy. Te śmieszne grosze, wystarczają biedakom na waciki, ale dobre i to, w myśl powiedzenia, że lepszy rydz, niż nic. Zbyt mało, żeby żyć, zbyt dużo, żeby umrzeć z głodu.
Na siebie natomiast, wydaje ogromne kwoty; a to wyremontuje sobie chałupę i wyposaży ją w marmury i złote klamki, a to, wybuduje kolejny okazały gmach z gabinetami jak, nie przymierzając, boisko do rugby. Raz na jakiś czas kupi ekskluzywną limuzynę. Nikt go nie ruszy.
Dziadek ma oczywiście swoją stronę internetową, na której zamieścił w połowie grudnia tego roku informacje o budżecie, jakim dysponował w roku 2008. Wyniósł on 33 mld. zł. Na rok 2010 zaplanował, że dostanie od swoich poddanych 45 mld. Apetyt dziadka rośnie, więc z roku na rok. Strach pomyśleć, ile wyjmie z kasy państwowej w 2012.
Kim jest ów bezczelny i nienasycony staruszek?
To pan ZUS.
Do ZUS-u każdy Polak, niezależnie od wieku, a więc niemowlę też, dopłaca, co roku 871 zł. Co z tego ma? Kolejki do specjalistów, czekanie na zabieg usunięcia zaćmy przez 1,5 roku, drogie leki, kiepskie warunki w szpitalach, głodowe emerytury i renty oraz inne "atrakcje".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Nawet ten pan już mu nie ufa link

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 19.01.2012 08:27

Faktycznie, ten staruszek wszystko przepuszcza na siebie, wszystkich ma za nic. Tyle co on wyrzuca w błoto kasy , to chyba nikt inny. A najlepsze ,że to jest nasza kasa, a my nic nie możemy na to zrobić.
Lepiej byłoby nie mieć takiego pasożyta

Komentarz został ukrytyrozwiń

ZUS
Zakład Utylizacji Szmalu...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zostawcie PKiN! Zburzcie ZUS-y i PUP-y!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Kazimierzu tylko nie to
cytat "Powinien ktoś wreszcie wziąć staruszka pod tomograf-komputerowy prześwietlić i wydać odpowiednią diagnozę oraz zastosować odpowiednie leczenie,żeby przedłużyć mu żywot"
Nie przedłużyć tylko skrócić nie koniecznie przez eutanazję tylko likwidację!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo trafnie określił pan Wojciech naszego staruszka ma sie dobrze bo co rok dobudowuje swąposiadłość kosztem emerytów i rencistów,drwiąc sobie z ustawodawców i całego narodu.Powinien ktoś wreszcie wziąć staruszka pod tomograf-komputerowy prześwietlić i wydać odpowiednią diagnozę oraz zastosować odpowiednie leczenie,żeby przedłużyć mu żywot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 podoba mi się (tekst nie ZUS)

Nieśmiało jednak pragnę zauważyć, że ZUS ma wielkie osiągnięcia np w zakresie:
-metodycznego rozwoju biurokracji
-przyzwolenia na powstanie milionowej armii fałszywych rencistów, którzy spokojnie żyją sobie na nasz koszt (podczas, gdy wielu prawdziwych inwalidów bezskutecznie stara się o renty)
-wdrażania unikalnego systemu informatycznego Płatnik, który nawet po 13 latach od wdrożenia nadal tapla się w starych błędach
-budowania piramidy finansowej,
-górowania nad wszystkimi kolejno rządzącymi opcjami politycznymi (państwo w państwie)
itp itd..

Komentarz został ukrytyrozwiń

próbowałem napisać o jego dalszych i bliższych kuzynach tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj! Co za szkoda, że Autorka nie widziała, jak nieco młodszy braciszek bezczelnego staruszka wybudował sobie u nas siedzibę, podwajając kubaturę dawnego domu partii, do którego przytulił sie wspólna scianą.To pan KRUS. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Beata Rudnicka, Pani Beato, proszę nie generalizować z tymi wszystkimi. Bywają wyjątki, hi, hi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.