Facebook Google+ Twitter

Ten bieg wygrywają wszyscy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 22:17

Dzięki serwisowi domore.pl wyrażenie "bieganie charytatywne" nie jest już przypadkowym zlepkiem słów. Zyskało nowe znaczenie, bo okazuje się, że bieganie i charytatywność to wzajemnie napędzające się zjawiska, które przynoszą korzyści!

Bieganie to taki sympatyczny sport, który nie narzuca nam właściwie nic – możemy wybierać trasę, dystans do pokonania, intensywność biegu. Możemy biegać samotnie, z psem lub z grupą znajomych. Możemy biegać pięknie i zupełnie niewidowiskowo. No i przede wszystkim nie musimy mieć do tego specjalnych predyspozycji.

Korzyści wynikających z uprawiania biegów jest wiele - od ogólnej poprawy kondycji, przez kształtowanie sylwetki, po oczyszczanie umysłu ze stresu. Pokonywanie własnych słabości i radość towarzysząca osiągniętym sukcesom czyni z biegania źródło nieustannej satysfakcji. Może ona być jednak jeszcze większa dzięki połączeniu sportu z pomaganiem innym.

Charytatywne eventy biegowe są najbardziej popularne na zachodzie, jednak optymistycznie nastraja fakt, że coraz więcej wydarzeń tego typu możemy obserwować w Polsce – szczególnie cieszy coraz większa liczba indywidualnych akcji dobroczynnych, podczas których biegacze zbierają fundusze na bliskie swojemu sercu cele charytatywne.

Co sprawia, że to właśnie bieganie stanowi atrakcyjną formą zbierania pieniędzy? Z pewnością ten sport znajduje się gdzieś w złotym środku wśród różnych aktywności – nie jest nudny (wywołuje podziw dla biegacza pokonującego swoje ograniczenia), nie jest drużynowy (nie rozprasza uwagi odbiorcy) i wreszcie nie jest ekstremalny (czyli nie jest oderwany od rzeczywistości, ani nie wywołuje w oglądającym poczucia niskiej wartości, czy braku odwagi).


Bieganie i pomaganie jest na tyle angażujące uwagę, że przyciąga firmy. Sponsor charytatywnej akcji biegowej zyskuje wymierne korzyści - jego logo „żyje” i pokonuje trasę razem z biegaczem, media bardzo chętnie opisują tego typu inicjatywy, dlatego łatwo o publikacje, które wzmacniają pozytywny wizerunek sponsorującej firmy.

Oczywiście lista wygranych byłaby niepełna, czy wręcz nierealna, bez obecności na niej osoby lub organizacji, na rzecz której zbierane są środki. Tutaj korzyść
jest podwójna – oprócz fizycznie zebranych pieniędzy beneficjent otrzymuje bezcenną świadomość, że ktoś chce mu ofiarować własną energię i zaangażowanie.


Może warto zacząć wygrywać? Jeśli biegasz, działaj przy okazji charytatywnie, jeśli reprezentujesz firmę – wspieraj biegaczy, w ostateczności zawsze możesz przelać pieniądze na wybrany charytatywny cel i... poczuj słodycz zwycięstwa.

Załóż swoją charytatywną okazję biegową już dziś i wesprzyj swoją wybraną organizację!

Monika J. Chojnacka


Tekst pierwotnie opublikowany w serwisie infotuba

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jolka
  • jolka
  • 30.09.2010 10:21

Super, idea bardzo fajna. Nie wiedziałam że istnieje taki serwis jak www.domore.pl, jeżeli pomaganie może być takie łatwe, to dlaczego nie robić tego przy okazji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.