Facebook Google+ Twitter

Ten film trzeba koniecznie zobaczyć!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-23 09:28

Telewizja Planet prezentuje film na temat rajów podatkowych. Do tych rajów uciekają bogaci biznesmeni, globalne koncerny oraz politycy. To zwykli obywatele muszą w ostateczności za to wszystko zapłacić.

Świat nigdy wcześniej nie był tak bogaty. Jachty, samochody, zegarki, torebki, biżuteria - wszystkie te dobra luksusowe są sprzedawane w rekordowych ilościach. Czy niedługo milionerzy i miliarderzy zaczną nabywać dwupiętrowe samoloty? Czy dług publiczny może być jeszcze większy? Co się dzieje z pieniędzmi podatników?

Reżyser Frédéric Brunnquell podróżuje do kilku krajów, w których nie płaci się podatków lub płaci się je w małym procencie. Kajmany, Barbados, Seszele, Mauritius, Cypr i kilkadziesiąt innych. Do budżetu krajów, które są rajami podatkowymi, każdego roku wpływa 11 miliardów USD. Jest to proceder legalny i absolutnie niemoralny. Twórca pokazuje, jak raje podatkowe funkcjonują i kto czerpie korzyści z ich istnienia. Kim są miliarderzy, ich prawnicy i firmy podatkowe, którzy wynajdują luki w światowym systemie finansowym i omijają prawo podatkowe. Reżyser spotka się w Waszyngtonie z kilkoma nieprzekupnym amerykańskimi senatorami, którzy walczą, by zlikwidować ten ekonomiczny "układ". Odwiedza Ghanę, która zamierza stać się rajem podatkowym, oraz także Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Jersey, Londyn i Paryż.

Najbliższe emisje tego filmu:

21.06, ni, godz. 01.30
26.06, pt, godz. 13.15
29.06, pn, godz. 00.35
8.07, śr, godz. 23.35

zwiastun: Cyfra Plus

Źródło: http://www.planete.pl/program/full?29502

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.