20690 miejsce

Tenis. Gawron: reaktywacja!

Marcin Gawron nie zwalnia tempa po wygraniu Mistrzostwa Polski. Zdobył Akademickie Mistrzostwo Europy, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaliczył już dwa finały Futuresów. Jeden z nich właśnie wygrał.

Drużyna Akademickich Mistrzów Europy / Fot. Marcin GawronW słowackim mieście Piestany odbyły się dwa turnieje rangi Futures z rzędu. W obu do finału doszedł Marcin Gawron. Za pierwszym razem nie udało mu się wygrać. Za drugim, zdeklasował rywala, Czecha Marka Michalickę pokonując go 6:3, 6:1. Utalentowany Czech miał być groźnym przeciwnikom, kiedyś udało mu się pokonać m.in. Jerzego Janowicza.

"Najtrudniejszy był półfinał. Grałem z Francuzem Florianem Reynet, z którym tydzień wcześniej
przegrałem w finale. Pokazałem charakter, wygrałem po 4-godzinnej walce".
- mówi Mistrz Polski. "Pierwszy set trwał 2 godziny 15 minut. Przegrywałem już 1:4 i Francuz prowadził 40:0 przy swoim serwisie. Wygrałem dwie ważne piłki i cały set się odwrócił. Wygrałem go w Tiebreaku, broniąc jeszcze 2 piłki setowe. W drugim secie grałem pewnie i dokładnie. Rewanż się udał" - dodaje Gawron.

Ostatnie 3 tygodnie były dla Gawrona bardzo udane. Grając w dwóch turniejach na Słowacji zdobył aż 28 punktów ATP. 31 lipca triumfował w Akademickich Mistrzostwa Europy w portugalskiej Coimbrze. "Mistrzostwo Polski miało dla mnie symboliczne znaczenie, przełamałem złą passę, odbudowałem się mentalnie" - mówi zawodnik Siemens Tennis Team. "Zdobyłem Mistrzostwo Europy, a teraz czas na odbudowę rankingu. Liczę na dobre występy i dużo punktów" - dodaje z uśmiechem Gawron.

Akademickie Mistrzostwa Europy w Coimbrze w Portugalii były największą tego typu imprezą tenisową w historii. Wzięło w niej udział 25 reprezentacji z całej Europy. Gawron reprezentował Akademię Leona Koźmińskiego. Jest liderem reprezentacji, w której skład wchodzą Andrzej Kapaś, Jan Serdakowski i Witalis Kożanowski. Złoty medal polskich tenisistów to ogromny sukces polskiego sportu akademickiego.