Tenis: Marta Domachowska odpadła z Warsaw Open

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 14:17

Marta Domachowska nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału tenisowego turnieju Warsaw Open. Polka przegrała mecz 1/8 finału z wyżej notowaną Ukrainką Alioną Bondarenko 3:6, 1:6.

Domachowska dotrzymała kroku rywalce tylko do szóstego gema. Przy stanie 3:3 podopieczna trenera Pawła Ostrowskiego przegrała długiego gema, którego trzy razy mogła rozstrzygnąć na swoja korzyść. Domachowska popełniała coraz więcej błędów, a Aliona Bondarenko znalazła sposób na Polkę, wygrała
osiem gemów z rzędu.

Ukrainka oddała gema dopiero przy stanie 4:0 w drugim secie. Zaraz jednak wygrała kolejne dwie partie i po godzinie i dziesięciu minutach awansowała do finału.

W turnieju pozostała już tylko jedna polska singlistka - Urszula Radwańska, która zmierzy się dziś ze Słowaczką Danielą Hantuchovą.