97786 miejsce

Tenis. Novak Djoković i Serena Williams najlepsi w 2012 roku

Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała, że Novak Djoković oraz Serena Williams zostali wybrani najlepszymi tenisistami świata 2012 roku.

Novak Djoković / Fot. Carine06/ WikipediaSerb zdobył tytuł najlepszego tenisisty drugi raz w swojej karierze. Amerykanka otrzymała tę nagrodę już po raz trzeci. Novak Djoković na wyróżnienie zapracował wygraną w wielkoszlemowym Australian Open oraz kończącym sezon turnieju Masters. Serbski zawodnik zagrał także w finale Rolanda Garrosa i US Open. Jest także liderem rankingu ATP World Tour. Serena Williams / Fot. angela n/ Wikipedia

Z kolei Serena Williams zwyciężyła w Wimbledonie, US Open, turnieju Masters oraz na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Amerykanka zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu WTA Tour. Warto zaznaczyć, że wyróżnienie przyznane przez ITF jest traktowane nieoficjalnie jako tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie.

Wyróżniono także deblistów. W kategorii mężczyzn zwyciężyli amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryan. Wśród kobiet za najlepsze uznano Włoszki Sarę Errani i Robertę Vinci, informuje serwis itftennis.com.