143486 miejsce

Tenis: Radwańska przegrała w finale

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 15:40

Agnieszce Radwańskiej nie udało się wygrać turnieju tenisowego China Open w Pekinie. Polka przegrała ze świetnie dysponowaną Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6.

Dla Radwańskiej, rozstawionej z numerem 12, był to piąty w karierze i pierwszy w tym roku finał turnieju WTA Tour. Wszystkie dotychczasowe wygrała, dzisiejsza porażka z Kuzniecową, turniejową "szóstką", była jej pierwszą na tym szczeblu rywalizacji.

Mecz trwał godzinę i 20 minut. Jego początek przypominał wczorajszy półfinał Polki z Marion Bartoli. Radwańska przegrała po swoim podaniu pierwszego gema, potem rywalka podwyższyła na 2:0. Polka nawiązała kontakt z Kuzniecową, wygrywając po swoim podaniu. Niestety, kolejne dwa gemy znów należały do Rosjanki, która imponowała przede wszystkim dobrym returnem. Przełamanie rywalki przyszło wreszcie w szóstym gemie, ale w siódmym Kuzniecowa zrewanżowała się Polce i wyszła na prowadzenie 5:2. Po pół godzinie skutecznej i konsekwentnej gry Rosjanka cieszyła się z wygranego seta.

W drugiej odsłonie sytuacja powtórzyła się - Polka przegrała pierwszego gema po swoim podaniu. Przełomowy mógł okazać się drugi gem, w którym Radwańska miała trzy breakpointy, jednak nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Potem, podobnie jak w pierwszym secie, doprowadziła do stanu 1:2. Kuzniecowa nie przestawała grać szybkich, celnych piłek, urozmaicając to także skutecznymi dropszotami. Polka nadal popełniała niewymuszone błędy i choć zdobyła gema po własnym serwisie, chwilę potem przegrywała już 2:4. Kolejne dwa gemy nie przyniosły zmian, a jedynie przybliżyły Kuzniecową do wygranej. "Isia" nie dawała za wygraną i po własnym podaniu doprowadziła do stanu 4:5. Ostatni gem padł łupem zdeterminowanej Rosjanki.

Najlepsza polska tenisistka nie wykorzystała okazji nie tylko do zarobienia 775 tysięcy dolarów, ale też do wzbogacenia sie o 1000 punktów do rankingu. Pozwoliłoby jej to wskoczyć na ósme miejsce w klasyfikacji, w której brane są pod uwagę wyniki z tego roku. Oznaczałoby to, że Radwańska miałaby ogromne szanse na występ w turnieju ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu w Doha.

Dla Kuzniecowej wygrana w Pekinie jest dwunastym triumfem w karierze. W tym roku wtgrała także wielkoszlemowy French Open oraz turniej w Stuttgarcie. W Pekinie wygrała po raz drugi, wcześniej w 2006 roku.