Facebook Google+ Twitter

Tenis stołowy. Mistrzostwa Powiatu Goleniów SP 2010

Co można zrobić, żeby lepiej promować i rozwijać zespołowe dyscypliny sportowe tak, żeby miało to odbicie w życiu wsi i małych miasteczek? W załączonym filmie i linkach przedstawiam przebieg tej imprezy.

Zwycięzcy turnieju Mistrzostw Powiatu Goleniów szkół podstawowych tenisa stołowego 2010 rozegranego w Wierzbięcinie dnia 19 listopada 2010. I miejsce SP Dębice gm. Maszewo, II miejsce SP Osina gm. Osina, III miejsce SP Żabowo gm. Nowogard / Fot. Piotr WierzbickiTenis stołowy

Jest jedną z dyscyplin sportowych, najbardziej wpływających na rozwój organizmu dzieci i młodzieży. Wyżej umieściłbym pływanie - osiąga się lepsze rezultaty w usuwaniu wad kręgosłupa. Wady postawy i kręgosłupa są obecnie plagą u dzieci w wieku szkolnym. W okresie zimowym pływanie wiąże się jednak z dużymi kosztami i trudnościami organizacyjnymi. Należy tutaj wliczyć też czas pochłonięty przez dojazdy na odległość nawet do kilkudziesięciu kilometrów, ponieważ basenów do pływania mamy w tej chwili niewiele.

A tenis stołowy?

Stół do tenisa stołowego można ustawić wszędzie, wielu ludzi posiada stoły do tej gry w domach. Dyrektor Szkoły Podstawowej Wierzbięcin Józef Korkosz, nie mając jeszcze do dyspozycji sali gimnastycznej, postawił stół na korytarzu. Po jakimś czasie postawił dwa stoły.Szkoła Podstawowa Wierzbięcin w gminie Nowogard posiada jedną z najlepszych sal gimnastycznych do rozgrywania tenisa stołowego, dzięki zaangażowaniu dyrektora Józefa Korkosza. / Fot. Piotr WierzbickiW prymitywnych warunkach zaczęła tworzyć się "Wielka Księga" tenisa stołowego Szkoły Podstawowej Wierzbięcin. Wielu zawodników z tej szkoły uplasowało się wysoko w rankingach na terenie Polski.

Na przykładzie uczennicy z Wierzbięcin Joanny Cesarskiej można prześledzić, że w polskich klubach tenisa stołowego jest jak w Polskim Związku Piłki Nożnej: kunktatorstwo, układy i kombinacje poniżej pasa. Joanna Cesarska przerwała karierę sportową z tego powodu, a miała najlepsze predyspozycje do bycia mistrzynią świata w tenisie ziemnym.

Specjaliści z dziedziny tenisa ziemnego i stołowego w Polsce mają za bardzo zwężone horyzonty. Niby posuwają się do przodu, a tak naprawdę stoją w miejscu. Nie zdają sobie sprawy z możliwości połączenia tych dwóch dyscyplin sportowych. Ćwiczenie tenisa stołowego od najmłodszych lat w szkole podstawowej i gimnazjalnej wyrabia cechy, które idealnie można wykorzystać w tenisie ziemnym! A tutaj to już inna półka!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, ta tonacja wynika z przytoczonej historii kariery sportowej Joanny Cesarskiej. Ja byłem pewny, że gdyby była jako zawodniczka dobrze prowadzona, mielibyśmy w Polsce jedną z najlepszych tenisistek świata. A tak? Rozmyło się a dziewczyna wkurzyła się i woli wygrzewać się na plażach Hiszpanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, w poprzednim artykule byłeś "cały w skowronkach". Teraz piszesz o tej dyscyplinie w tonacji dość ponurej... Rozchmurz się. Jak widać są miejsca, jest czas i podobnie atmosfera - jak należy. Jest też inaczej, co bardzo dobrze wychwytujesz. Kolejny wielki plus ci daję za to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.