Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28516 miejsce

Tenis stołowy. Mistrzostwa Powiatu Goleniów SP 2010

Co można zrobić, żeby lepiej promować i rozwijać zespołowe dyscypliny sportowe tak, żeby miało to odbicie w życiu wsi i małych miasteczek? W załączonym filmie i linkach przedstawiam przebieg tej imprezy.

Zwycięzcy turnieju Mistrzostw Powiatu Goleniów szkół podstawowych tenisa stołowego 2010 rozegranego w Wierzbięcinie dnia 19 listopada 2010. I miejsce SP Dębice gm. Maszewo, II miejsce SP Osina gm. Osina, III miejsce SP Żabowo gm. Nowogard / Fot. Piotr WierzbickiTenis stołowy

Jest jedną z dyscyplin sportowych, najbardziej wpływających na rozwój organizmu dzieci i młodzieży. Wyżej umieściłbym pływanie - osiąga się lepsze rezultaty w usuwaniu wad kręgosłupa. Wady postawy i kręgosłupa są obecnie plagą u dzieci w wieku szkolnym. W okresie zimowym pływanie wiąże się jednak z dużymi kosztami i trudnościami organizacyjnymi. Należy tutaj wliczyć też czas pochłonięty przez dojazdy na odległość nawet do kilkudziesięciu kilometrów, ponieważ basenów do pływania mamy w tej chwili niewiele.

A tenis stołowy?

Stół do tenisa stołowego można ustawić wszędzie, wielu ludzi posiada stoły do tej gry w domach. Dyrektor Szkoły Podstawowej Wierzbięcin Józef Korkosz, nie mając jeszcze do dyspozycji sali gimnastycznej, postawił stół na korytarzu. Po jakimś czasie postawił dwa stoły.Szkoła Podstawowa Wierzbięcin w gminie Nowogard posiada jedną z najlepszych sal gimnastycznych do rozgrywania tenisa stołowego, dzięki zaangażowaniu dyrektora Józefa Korkosza. / Fot. Piotr WierzbickiW prymitywnych warunkach zaczęła tworzyć się "Wielka Księga" tenisa stołowego Szkoły Podstawowej Wierzbięcin. Wielu zawodników z tej szkoły uplasowało się wysoko w rankingach na terenie Polski.

Na przykładzie uczennicy z Wierzbięcin Joanny Cesarskiej można prześledzić, że w polskich klubach tenisa stołowego jest jak w Polskim Związku Piłki Nożnej: kunktatorstwo, układy i kombinacje poniżej pasa. Joanna Cesarska przerwała karierę sportową z tego powodu, a miała najlepsze predyspozycje do bycia mistrzynią świata w tenisie ziemnym.

Specjaliści z dziedziny tenisa ziemnego i stołowego w Polsce mają za bardzo zwężone horyzonty. Niby posuwają się do przodu, a tak naprawdę stoją w miejscu. Nie zdają sobie sprawy z możliwości połączenia tych dwóch dyscyplin sportowych. Ćwiczenie tenisa stołowego od najmłodszych lat w szkole podstawowej i gimnazjalnej wyrabia cechy, które idealnie można wykorzystać w tenisie ziemnym! A tutaj to już inna półka!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, ta tonacja wynika z przytoczonej historii kariery sportowej Joanny Cesarskiej. Ja byłem pewny, że gdyby była jako zawodniczka dobrze prowadzona, mielibyśmy w Polsce jedną z najlepszych tenisistek świata. A tak? Rozmyło się a dziewczyna wkurzyła się i woli wygrzewać się na plażach Hiszpanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, w poprzednim artykule byłeś "cały w skowronkach". Teraz piszesz o tej dyscyplinie w tonacji dość ponurej... Rozchmurz się. Jak widać są miejsca, jest czas i podobnie atmosfera - jak należy. Jest też inaczej, co bardzo dobrze wychwytujesz. Kolejny wielki plus ci daję za to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.